scorecardresearch.com Yıldızlı Kariyer Öyküleri ve Tüm Başarı Kitapları Radikal Kitap'ta!
Yıldızlı Kariyer Öyküleri

Yıldızlı Kariyer Öyküleri

Yazar : Eylem Türk

Sayfa Sayısı : 159

Yayınevi : NEDEN KİTAP

Tür : Başarı

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Kariyerlerinde başarılı bir çizgi yakalamış kişilerin öyküleri birbirinden farklı olsa da, biraz dikkatli bakıldığında hepsinin temelinde ortak kalıpların yer aldığını görmek mümkün. Her ne kadar, başarı için şanslı olmak gerektiği söylense de, şansın hazırlıklı olana güldüğü de bir gerçek. Zirvedeki yaşamlara, dışarıdan hayranlık ve gıpta karışımı duygularla bakılır. Başarılı girişimciler ve yöneticilerin kariyerleri ışıltılı resimlerle doludur. Oysa, yukarıya giden yolda kaygı, merak, şüphe, sıkıntı, öfke, korku, yorgunluk ve gerginlik de var. Üstelik tepedeki oyuncu çoğu kez tek başınadır. Bir an önce vermesi gereken kararlar ve çözmesi gereken sorunlar arasında, neye güveneceğini pek de bilmeden, bazen el yordamıyla doğruyu bulmaya çalışır. Tüm zorlukların üstesinden gelme gücünün kaynağıysa, içindeki güçlü tutkudur. Başarılı öykülerinin kahramanlarının içinde daima yanan bir ateş, onları hep daha iyisini yapmaya ve daha ileri gitmeye zorlar. Eylem Türk''ün Yıldızlı Kariyer Öyküleri adlı kitabı, bu parlak ateş sayesinde, güçlüklere meydan okuyabilmeyi başarmış kişileri bir araya getiriyor. Kitap, iş dünyasının önde gelen şirketlerinden yaklaşık 40 üst düzey yöneticinin aşama aşama kariyer öyküsünü sunarken, başarının yılmadan hedefe doğru ilerlemekle elde edildiğini gözler önüne seriyor. Son derece titiz bir çalışmanın eseri olan kitap, başarı yolunda ilerleyenlere tavsiyelerde bulunurken, ne istediğini bilen, kendi iç gücüne ve ekibine inanan ve kaynaklarının kıymetini bilenlerin kazandığını kanıtlıyor.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963