scorecardresearch.com Yerim Seni Öss ve Tüm Başarı Kitapları Radikal Kitap'ta!
Yerim Seni Öss

Yerim Seni Öss

Yazar : Erdal Demirkıran

Sayfa Sayısı : 240

Yayınevi : KASHNA YAYINLARI

Tür : Başarı

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

EğerHiç takılmadan 10’a kadar sayabilecek düzeyde matematik,Yemek yerken kaşığı kulağına değil de ağzına götürebilecek kadar biyoloji,Evine bildiğin en kestirme yoldan gidebilecek kadar fizik,Doğum tarihini ezberden söyleyebilecek kadar tarih,Yağan şeyin kar değil yağmur olduğunu anlayabilecek kadar coğrafya,Başkalarından yardım almadan adını yazabilecek kadar Türkçe,Çaya şeker yerine tuz atmayacak kadar Kimya biliyorsan, Emin ol ki senin için ÖSS, doğum gününde en kestirme yoldan evine gidip senin için yaptırılan doğum günü pastasının üzerindeki yazıyı okuyarak mumları eksiksiz sayıp üfledikten sonra pastanın tadına bakıp dışarıda yağan yağmuru seyrederek çay keyfi yapabilmen kadar kolay bir iştir... Şimdiii yukarıda sayılanları yapamıyorsan lütfen usulca bu kitabı yerine koy ve hiç zaman kaybetmeden git uyu. Yapabiliyorsan bu kitabı al, en kısa zamanda oku ve dert etme, o iş tamam... Kitap Hakkında : Bu kitap,Üniversiteye hazırlanan öğrencilerin korkulu rüyası haline gelmiş olan ÖSS Sınavını öğrencilere sevdirmeyi ve korkularını sonsuza dek gidermeyi amaçlamaktadır. Öğrenci bu kitabı okuduktan sonra aslında ÖSS’nin korkulacak bir şey olmadığını, özellikle kendisine ait yüce bir hedefinin olması gerektiğini ve ÖSS’nin yalnızca hedefine ulaşmakta kullanacağı küçük bir basamak olduğunu algılamaklar. Ayrıca bir çok farklı teknikle beraber ÖSS’yi kazanmanın ne kadar kolay olduğunu da kavramış olur. Kitabın İçeriği Birinci Bölüm : Özel Sivri SinekYazar bu bölümde ÖSS’den Özel Sivri Sinek diye bahsediyor. ÖSS’yle kurulan saçma sapan bir baskının sırasıyla öğrenciye, aileye ve topluma nasıl yansıdığını kendine has üslubuyla adeta yazılı bir stand-up havasında öğrenciye sunmaktadır. İkinci Bölüm : Önce Kendini KazanErdal Demirkıran, alan seçiminden hedef belirlemeye, özgelecek oluşturmadan mutlak başarı kriterlerine, motivasyondan konsantrasyona kadar öğrencinin ihtiyacı olan bütün temel donanımı öğrenciye adeta bir zırh gibi giyindirmektedir. Aykırı yazar bu bölümde öğrenciye ÖSS’yi bir oyun gibi algılatarak bu süreci çok daha zevkli bir hale getirmektedir. Bu bölüm umutsuzca kabuğuna çekilmiş olan öğrenciye kendisini fark ettirmek suretiyle ÖSS ve hayat karşısında korkusuz bir insana dönüştürmektedir. Üçüncü Bölüm : ÖSS’ye Hazırlanmanın Akla Zarar YöntemleriBu bölümde ÖSS’yi kazanmanın pratik, eğlenceli ve çılgın yolları anlatılıyor... O kadar ki yazar, ders çalışılan odanın dizaynından ÖSS kıyafetine, programlı yaşama tekniklerinden yürürken ya da tuvalette ders çalışma tekniklerine varana kadar her şeyi düşünmüş. Dördüncü Bölüm : Vızzzzzz... Pat!ÖSS hakkında her şeyi bilse ve tüm dersleri adı gibi biliyor olsa, hatta ÖSYM Başkanı amcası olsaJ dahi, eğer o öğrenci sınav günü heyecanlanırsa üniversite hayali sadece bir hayal olarak yaşamaya devam eder. İşte yazar bu bölümde öğrencinin tüm kaygılarını buruşturup çöpe atıyor. Yazar öğrenciye adeta sınava girmeden sınav gününü yaşatıyor.

Şeker Hediyesi Bulunmamaktadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963