scorecardresearch.com Uyanık Lider ve Tüm Başarı Kitapları Radikal Kitap'ta!
Uyanık Lider

Uyanık Lider

Yazar : Joan Marques

Sayfa Sayısı : 192

Yayınevi : YAKAMOZ YAYINLARI

Tür : Başarı

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Uyanık liderliğin toplumun varlığını sürdürmesi için çok önemli olmadığı bir zaman var mıdır acaba?
Peki, daha uyanık liderlerin var olması için günümüzden daha uygun bir zaman var mı?
Bu kitap, belirli çevrelerde odaklanılan birtakım liderlik kategorilerinin hepsini rafa kaldırabileceğinizi ortaya koymaktadır. Son 50 yılda yazılan liderlikle ilgili kitapların tam tersine, esnekliği ve duygusal zekâyı temel alan tek bir liderlik tarzında kendinizi nasıl geliştireceğinizi öğretecektir.
Elinizdeki kitap yalnızca uyanık bir liderin nasıl olduğunu ortaya koymakla kalmayıp aynı zamanda sizin nasıl uyanık bir lider olabileceğinizi de netleştirmektedir. En önemlisi de bu kitap yalnızca liderlik konumundaki kişiler için değil, hayatta başarıya ulaşma şansını artırmak isteyen herkes için yararlıdır.

“Uyanık Litder muhteşem bir kitap! Hepimizin muzdarip olduğu uyuklama ve kâbustan kuruluşları ‘uyandırabilecek’ bir rehber.”
Ian Mitroff
“Corporate America’nın Manevi Denetimi” adlı kitabın yazar

“Artık dünyanın her yerindeki liderler için uyanmanın, doğrulmanın ve her yerde ektili olan bir klasik tarz benimsenin vakti gelmiştir.”

Ken Shelton
“Liderlikte Mükemmelleşmek” adlı kitabın editörü Executive Excellence’ın kurucusu
“Sahte Liderliğin Ötesinde”, Gerçek Başarı” ve Sephen R. Covey ile birlikte “Bire Bir” adlı kitabın yazarı

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963