scorecardresearch.com Sınav Kazanmayı Öğrenin ve Tüm Başarı Kitapları Radikal Kitap'ta!
Sınav Kazanmayı Öğrenin

Sınav Kazanmayı Öğrenin

Yazar : Andrew Holmes

Sayfa Sayısı : 232

Yayınevi : OPTİMİST YAYINLARI

Tür : Başarı

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Sınav salonunda daha özgüvenli mi olmak istiyorsunuz?
 • Çalışmak için daha istekli mi olmanız gerekiyor?
 • Çalışma ve sınav tekniğinizi nasıl geliştireceğinizi bilemiyor musunuz?
 • Dikkat toplamanın ve tekrarlama yükünü azaltmanın yollarını mı arıyorsunuz?
 • Hayatınızı kolaylaştıracak öneri ve ipuçlarına mı ihtiyacınız var?
 • Bu kitap bütün bunları nasıl yapabileceğinizi gösteriyor.
  “Vasat bir öğrenciydim; çok çalıştığımda bile, ortanın üzerine çıkamıyordum. Bunun üzerine hem yükümü hafifletecek, hem de başarımı artıracak fikir ve teknikleri öğrenmeye karar verdim. İşe yaradı. Notlarım giderek yükseldi. Mastırda en yüksek notu aldım. Sizin de işinize yarar diye, bu kitabı yazdım.” Andrew Holmes
  Artık eskisi gibi değil. Ömür boyu sınavlara girip çıkıyoruz. Akademik kariyer yapmasak bile, mesleki beceri kurslarına katılıp, bilgimizi kanıtlamak durumunda kalıyoruz. Üniversiteye hazırlık bambaşka bir olay. Bu arada çalışıp okuyan çok sayıda insan var. Giderek artan bilgi yığınını düzene sokup sınavda hatırlayabilmek, verimli çalışarak zaman kazanmak, ayartmalara karşı koymak ve sınav korkusunu yenmek… Elinizdeki kitap bütün bu konularda 52 harika fikir sunuyor.
  Hemen bakmanız için… Bütün o bilgileri, rakamları, vaka çalışmalarını ve örnekleri nasıl akılda tutabileceğinizi merak mı ediyorsunuz? 41. sayfadan itibaren işe nereden başlayacağınızı okuyun. En karmaşık konuları rahatlıkla hatırlamayı sağlayan Zihin Haritaları için 69., kendinizi çalışmaya ikna edebilmek için 9. ve sözlü sınavlara hazırlık yöntemleri için de 139. sayfaya bakın. S. 173’deki Matematiğin Püf Noktaları da ihtiyaç sahipleri için…
  Unutmayın: İyi bir fikir tüm hayatınızı değiştirebilir…
  Öğrencilere Çok Önemli Not:
  Bu kitap, sınav günü geldiğinde, en iyisini yapabilmenizi sağlayacak harika fikirler sunuyor. Başka bir ifadeyle, sahip olduğunuz en değerli hazineyi, kendinizi aşabilmenize yardım etmeyi amaçlıyor. Bu sizin işinizi sizin adınıza yapacağı anlamına gelmiyor. O büyük günde oturduğunuz yeri ısıtacak olan sizsiniz. Sonuçtan ne biz sorumluyuz, ne de yazar veya anneniz. Hiç kimse sizin yerinize sınava giremez. Ve konularla ilgili bilgileri öğrenmiş olmanızın yerine geçecek bir kitap da olamaz! Biz sadece ömür boyu karşınıza çıkacak sınavları daha iyi ve daha kolay atlatmaya yarayacak bazı beceriler aktarıyoruz. Bunun dışında başarı dilemekten başka bir şey yapamayız. Sınavda başarılı olamazsanız, sakın bizi suçlamayın. Şansınız açık olsun!
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963