scorecardresearch.com Sıfır Merkez Lideklik ve Tüm Başarı Kitapları Radikal Kitap'ta!
Sıfır Merkez Lideklik

Sıfır Merkez Lideklik

Yazar : Fahri Karakaş

Sayfa Sayısı : 432

Yayınevi : HAYAT YAYINLARI

Tür : Başarı

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Her liderin kendisine göre kullandığı stratejiler, olaylara yaklaşım tarzı ve hayata bakışı farklıdır. İnsanların takım çalışmasında üstleneceği roller de birbirine uymaz. Yine her liderin ayrı bir iletişim tarzı ve dili vardır. “Sıfır Merkez Liderlik” modeli, tüm bu farklılıkların aslında insani birer zenginlik olduğunu vurgular.
Dengeli, bütüncül, kucaklayıcı, yetkin liderlik özelliklerini kapsayan v e sıfır merkezli liderlik modelinin resmini çizmeye çalışan “Sıfır Merkez Liderlik” kitabı ile:
  Kuvvetli yönlerinizin ve gelişmesi gereken yönlerinizin farkına varacaksınız.
  İnsanlar arası ilişkilerin dinamiğini öğreneceksiniz.
  Çevrenizdeki insanların iç dünyasını ve bakış açısını kavrayacaksınız.
  Onlarla daha iyi geçinmek için diyalog geliştirme potansiyeli kazanacaksınız.
  Yaşadığınız ve gözlemlediğiniz davranışların perde arkasını göreceksiniz.
  Herkesle doğru iletişim kurmak için güçlü bir teknolojiye sahip olacaksınız.
  Büyük resmin farkına varacak ve sistemci düşünme gücünüzü arttıracaksınız.
  Yönetimde ve liderlikte kendinizi teşhis edecek, kuvvetli ve gelişmesi gereken yönlerinizin farkına varacaksınız.
Sıfır Merkez Liderlik yaklaşımının farklılığı, farklılıkları fark edip zenginliğe ve dengeye dönüştürebilmesindedir. “ Sıfır Merkez Liderlik” kitabı, “Yerel ile küresel”, “Doğu ile Batı” ve “Teori ile pratik” arasındaki dengeyi en etkili şekilde kurma amacını taşıyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963