scorecardresearch.com Powerpoint Cinayeti ve Tüm Başarı Kitapları Radikal Kitap'ta!
Powerpoint Cinayeti

Powerpoint Cinayeti

Yazar : MICHAEL FLOCKER

Sayfa Sayısı : 200

Yayınevi : NEDEN KİTAP

Tür : Başarı

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Amiriniz hiç durmadan “yönetim sinerjisinden” ve “kopukluklar arasında köprü kurmaktan” mı bahsediyor? Yanınızdaki kabinde çalışan adam konuşmalarınızı gizlice dinleyip şahsi çekmecenizi mi dikizliyor? “Sana döneceğim”, “konuyu biraz daha açalım” ve “destek çıkma” ifadeleri kelime haznenizin bir parçası mı oldu? Geçen yılki yaz partisi nasıl geçti –bu “zoraki eğlence” sırasında uygunsuz hareketlerde bulundunuz mu?
Çalıştığınız işyeri nasıl olursa olsun –büyük ya da küçük– bu sorulara vereceğiniz cevap şüphesiz “evet” olur. O zaman şu anda elinizde tuttuğunuz kılavuza son derece ihtiyacınız olacak. Şirket kültürünün tehlikelerine, tuzaklarına ve tuhaflıklarına karşı koruyucu bir rehber olan “PowerPoint Cinayeti”, iş hayatında ilerleme kaydetmeniz (ya da en azından suyun üstünde kalmanız) için gerekli olan her şeyin bulunduğu yararlı bir içerik sunuyor:

OFİS ENTRİKALARI SANATI – Etkili dalkavukluk yöntemleri; kontrol hastalarıyla ve sürekli “yeni fikirler” üreten sinir bozucu tiplerle nasıl başa çıkılır?

E-POSTA GÖRGÜ KURALLARI – Tuhaf taleplere cevap vermenin ve pasif-agresif iletilerin üstesinden gelmenin yolları; e-zarardan en iyi nasıl kurtuluruz?

ŞİRKET DİLİNİ DEŞİFRE ETME – Ağdalı ofis dilinin hazır çevirileri, budala iş arkadaşları için yeni lakaplar ve “Jargon Bingosunun” bütün kuralları.

İŞYERİNDE AŞK – Gizli kamerayla gözetlendiğimizi nasıl anlarız? Birliktelikleri ele veren ispiyonlayıcı ipuçları ve basitliğin işaretleri.

Bütün bunlar ustalık isteyen işler; öyleyse vereceğiniz mücadele için neden destek almıyorsunuz?

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963