scorecardresearch.com Okumayı Sevenler ve Sevdirenler TÜRKİYE`NİN KARDELENLERİ ve Tüm Başarı Kitapları Radikal Kitap'ta!
Okumayı Sevenler ve Sevdirenler TÜRKİYE`NİN KARDELENLERİ

Okumayı Sevenler ve Sevdirenler TÜRKİYE`NİN KARDELENLERİ

Yazar : Ali Karaçam

Sayfa Sayısı : 144

Yayınevi : Nesil Yayınları

Tür : Başarı

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Ülkemizde kitap okumak, ihtiyaç sıralamasında 235`inci sırada yer alıyor. Oysa batıda bu rakam 18... ABD`de kütüphane sayısı 118 bin, Almanya`da 11 bin 379 iken Türkiye`de sadece bin 173... Almanya`da bin kişiye düşen kitap sayısı 2 bin 700 iken bizde sadece 7... Bu tablonun Türkiye lehine dönmesi için yıllardır değişik projeler üreten yazar Ali Karaçam, bu kez Türkiye`nin kitap sevenleri ve sevdirenleriyle görüştü. Okuma azmiyle çobanlıktan holdinge terfi eden Çoban Ahmet, Babasız çocuk büyütmenin zorluklarını kitaplarla aşan kadın, yalnızlığını kitaplarla yenen yaşlı adam, hastalarını kitapla iyileştiren doktor, sahaf kültürünü çağdaş kitaplarla yaşatan kitapçı, kitap bulamayınca "kitapçı? dükkanı açan kitapçı... Hepsi bu eserde. Hem "okuma?nın önemi hakkında yeni bir şeyler keşfedeceksiniz, hem de hayattan "gerçek? örneklere hayretler edip duygulanacaksınız...

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963