scorecardresearch.com ÖĞRENCİ MERKEZLİ EĞİTİM DİZİSİ (12 KİTAP) ve Tüm Başarı Kitapları Radikal Kitap'ta!
ÖĞRENCİ MERKEZLİ EĞİTİM DİZİSİ (12 KİTAP)

ÖĞRENCİ MERKEZLİ EĞİTİM DİZİSİ (12 KİTAP)

Yayınevi : HAYAT YAYINLARI

Tür : Başarı

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.AİLE-OKUL BİRLİKTELİĞİ


HER ÖĞRETMEN REHBERDİR


NİTELİKLİ SINIF VE STRESSİZ EĞİTİM ORTAMI


ÖĞRENCİ MERKEZLİ EĞİTİM VE ÇOKLU ZEKA


ÖĞRETMENİN GÜCÜ


ÖĞRETMENİN MEVZUAT EL KİTABI


ÖZEL ÖĞRETİM UYGULAMALARI (İFADE VE BECERİ DERSLERİ İÇİN)


ÖZEL ÖĞRETİM UYGULAMALARI (MUHTEVA DERSLERİ İÇİN)


PLANLAMA-ÖLÇME VE STRATEJİLER


TEKNOLOJİ VE METERYAL KULLANIMI


YETKİN-İDEAL VİZYONER ÖĞRETMEN


YÖNTEM-TEKNİK VE ETKİNLİKLER
AİLE-OKUL BİRLİKTELİĞİ

“BU İYİLİĞİ UNUTMADIM VE UNUTAMAM"

İlkokul 1. sınıfta babamın görevi dolayısıyla sömestr tatiline yakın bir zamanda bir okuldan başka bir okula naklim alınmıştı.


Benim okulumda biz hala fişleri öğrenirken yeni geldiğim okulda hemen hemen bütün öğrenciler okumayı sökmüşlerdi. Hepsi kitap, gazete okuyabiliyordu. Ben onların arasında üç-beş gün hiçbir şey bilmeyerek gidip geldim.


Çok huysuz bir çocuk olmaya başladım. Onlar okuma-yazmayı biliyorlar diye aşağılık kompleksine giriyor, yanıma gelen benimle arkadaş olmak isteyen çocukları ya kovuyor ya da onlara bağırıyordum. Huysuzluğumu eve de yansıtıyor, en ufak şeylere bile ağlıyordum.


Sonra öğretmenim ve ailem birlikte bu durumun farkına vardı. Annemle babam yeni öğretmenimin yanına giderek bir şeyler yapmaya çalıştılar ve başardılar da.


Öğretmenim okulda resim, beden, müzik gibi derslerde benim yanıma gelerek benim okumayı sökmem için çalışırken akşamları da annemle babam benimle uğraşıyorlardı.

Nitekim ben bir hafta içinde okumayı sökmüştüm. Okumayı bilmek sevinci bana yetiyordu. Arkadaşlarımla da iyi geçinmeye başlamıştım.


Öğretmenimin ve ailemin bana yaptığı bu iyiliği unutmadım ve unutamam.


ÖĞRENCİ MERKEZLİ EĞİTİM VE ÇOKLU ZEKA
 • Öğrenci merkezli eğitimin ilke ve esasları
 • Eleştirel düşünme nasıl öğretilir?
 • Akif öğrenme yöntemleri
 • Çoklu öğrenme stilleri
 • Çoklu zeka kuramına dayalı sınıf yönetimi
 • Çoklu zeka kuramına göre ders planlama


  ÖĞRETMENİN GÜCÜ
 • Öğretmen;
  Bir çocuk için, anne kadar sıcak ve şefkatli , baba kadar güvenilir ve koruyandır.
 • Öğretmen;
  Dünya için, karanlıkların sönmeyen ışığı, cehaletle savaşın en keskin kılıcıdır.
 • Öğretmen;
  İnsanlar için, bedeni ve bilgisiyle en yüksekte, hoşgörü ve tevazu için halkın içinde olandır.
 • Öğretmen;
  Toplum için, aydınlatırken mum gibi eriyen değil, aydınlığı ile gönülden gönüle geçen; ebedi yaşayandır.
 • Öğretmen;
  Kişisel mutluluğu için, en güzel çiçekleri yetiştirip onlardan gelir elde etmeyi değil, onların çevrelerine yaydıkları güzel kokuyu seçendir.
 • Öğretmen;
  Kendisinden öncekiler için, onların gayretlerini ve asil mücadelelerini minnet ve şükranla anan; onlardan aldığı güçle, sonrakilere bilginin zaferini müjdeleyendir.
 • Öğretmen;
  Kendisi için, hiçbir zaman gurur ve benlik kavgası içinde olmayan; meyve yüklü ağacın, dallarını eğmesi gibi, bilgili başın yükünü gözlerinde ve gönlünde taşıyandır.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963