scorecardresearch.com Kuzu Postunda Kurt ve Tüm Başarı Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kuzu Postunda Kurt

Kuzu Postunda Kurt

Yazar : GEORGE K. SIMON

Sayfa Sayısı : 176

Yayınevi : KORİDOR YAYINCILIK

Tür : Başarı

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Eğer insanlarla ilişkilerinizde ters giden bir şeyler olduğunu seziyor ve tek çare olarak suçu karşı tarafta arıyorsanız doğru kitabın sayfalarını aralamak üzeresiniz.
İster her ilerleme fırsatınızı engellediği halde sizi desteklediğini iddia eden şefiniz, ister patronun gözüne girmek için gizlice ayağınızı kaydıran iş arkadaşınız, ister sizi sevdiğini ve önemsediğini söylemesine rağmen hayatınızı kontrol etmeye çalışan hayat arkadaşınız, isterse istediklerini yaptırmak için sizi hep en zayıf noktanızdan yakalamayı bilen çocuğunuz olsun, hepsi kuzu postuna bürünmüş kurt gibidirler.
Bu kitap, “Kuzu Postunda Kurtların” gerçek yüzlerini ortaya koyuyor. Her bölümde yaşanmış tecrübelere dayanan belli bir ayırt edici özellik anlatılıyor. Dr. Simon uzun yıllar sürdürdüğü araştırmaların bir ürünü olan bu değerli çalışmada sizi sahne arkasına götürüyor ve görünüşte çok makul bir hareketin en sinsi, en hain sömürüyü örten bir kılıf olabileceğini gösteriyor.

Dr. George K. Simon, Jr klinik psikoloji alanındaki diplomasını Texas Tech University’den aldı. 14 yılı aşkın süre boyunca sömürgen insanlar ve onların kurbanları üzerinde çalıştı ve ülkenin her yerinde konferanslar verdi. Gizli saldırganlık ve en sorunlu kişilikleri anlayıp onlarla başa çıkma konusunda çeşitli meslek gruplarına ve kurumlara danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963