scorecardresearch.com KESİNTİSİZ ÖĞRENME ve Tüm Başarı Kitapları Radikal Kitap'ta!
KESİNTİSİZ ÖĞRENME

KESİNTİSİZ ÖĞRENME

Yazar : Mümin Sekman

Sayfa Sayısı : 290

Yayınevi : ALFA YAYINLARI

Tür : Başarı

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bu kitap, ''''bilgi, öğrenme, başarı'''' üçgeninde bir insanın neyi, nasıl yapması gerektiğini anlatır. Ana düşünce, ''''Başarılı bir biçimde öğrenilebilir, iyi öğrenerek de daha çok başarılı olabiliriz'''' şeklindedir.

Birinci bölümde; nasıl öğrenilebileceğini, ikinci bölümde; insanın nasıl öğrendiğini, üçüncü bölümde; ruhsal durumun nasıl öğrenmeye müsait hale getirilebildiğini, dördüncü bölümde, başarılı öğrenme için kullanılabilecek teknik ve stratejileri, beşinci bölüm; denenmiş, pratik öğrenme stratejilerini, altıncı bölümde ise, okul hayatını bitirip hayat okulunda okuyanların, yaşadıkça öğrenmelerini (hayat boyu öğrenme) sağlayacak stratejilere yer verilmiştir.

Bu kitabın temel tezi şudur; başarılı bir öğrenme % 50 moral güce, %50 ise teknik bilgiye bağlıdır. Başka bir ifadeyle başarılı bir öğrenme %50 uygun duygusal duruma, %50 ise nasıl başarılı bir şekilde öğrenileceğini bilmeye bağlıdır.

Bu kitap, okula devam eden öğrencilere neyi, nasıl öğrenebileceklerini göstermek, okul hayatını bitirmiş, hayat okulunda okuyan öğrencilere ise, neyi, niçin, nasıl öğrenmeleri gerektiğini anlamak için yazıldı.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963