scorecardresearch.com Kadın Ve Kariyer Kitap Seti (5 Kitap) ve Tüm Başarı Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kadın Ve Kariyer Kitap Seti (5 Kitap)

Kadın Ve Kariyer Kitap Seti (5 Kitap)

Yayınevi : OPTİMİST YAYINLARI

Tür : Başarı

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.OYUNUN KURALLARI • İş yaşamı eskiden beri olduğu gibi erkeklerin ağırlığında. İşyerlerinde oyunun kurallarını hala erkekler belirliyor. Burada söz konusu olan çoğu zaman bilinçaltında varılmış anlaşmalardır. Erkekler çocukluklarından beri buna alışıktır. Buna karşılık kadınlar genellikle iş hayatında farklı bir sahada hareket ettiklerinin farkında bile değillerdir.
  Bu kitap kadınlara iş hayatının dile getirilemeyen kurallarını tanıma imkânı verecektir. Bu kuralları öğrenirlerse, hangi kuralları akıllıca kullanabileceklerini, hangilerini ciddiye almayacaklarını ve hangilerini değiştirmeye çalışabileceklerine karar verebilirler.

  KENDİNDEN EMİN YÖNETİM • Kadın yönetim tarzının güçlü yanlarını öğrenmek istiyorsanız

 • Bu kitap kadınları yöneticiliğe hazırlıyor. Uzun süreden beri yöneticilik yapan kadınlara ise iş yaşamında hak ettikleri keyfe ve başarıya ulaşmak için gereken bilgiyi sağlıyor. Kadınlara üzerlerindeki baskılara boyun eğmeden becerilerini nasıl daha iyi kullanabileceklerini ve güçlendirebileceklerini gösteriyor.
  Konumla beraber gelen güç. Gücün kötü bir yanı var mı? Sorumluluğu üstlenin.

  Kendiniz olun ve kadınlık güçlerinizi başarılı bir şekilde kullanın.
  Enerji hırsızlarına dikkat - tuzakları fark edin.
  Klasik yönetim araçlarını kullanın - işe yarar.
  Kadın kadına - tipik çatışmalardan kaçınmanın yolları.

  KADIN KİMLİĞİNLE BAŞARILI OL  Bazen size de iş yaşamınızda gerçek kişiliğinizin bir parçasını gizlemeniz gerekiyor gibi geliyor mu? İş ortamında duygulara ya da kalp atışınızı gerçekten hızlandıran şeylere yer yokmuş gibi mi hissediyorsunuz? Oysa kendiniz olamazsınız, yaratıcılığınız, enerjiniz, üretkenliğiniz –ve başarınız- zarar görür. Bu kitapla:


  · Gerçek kişiliğinizin çeşitli niteliklerini tanıyın

  · Gündelik iş yaşamında duyguları nasıl yapıcı bir şekilde kullanabileceğinizi keşfedin

  · İçinizin en derinlerinde kuvvet dolu hedeflerin peşine düşün

  · Değişimden faydalanmanın ve başarıları aşamalar halinde inşa etmenin yollarını öğrenin

  Kendin kalmak ve başarılı olmak bir çelişki olmak zorunda değil. Tam tersine!

  Kendi kendinizin koçu olun – daha fazla yaşam keyfi ve iş yaşamında daha fazla başarı için.

  DİKKAT: DİĞER KADINLAR • Kadınlarla Birlikte Çalışmanın Sırları
  Dikkat: Diğer Kadınlar iş hayatındaki kadınlar arası rekabetin yıkıcı, kahredici etkilerinden sakınmanın yol ve yöntemlerini gösteren bir cesaret kaynağı. Rekabetin kuralları, kadınlar arası rekabetin özgüllükleri ve farklı kadın tipleriyle birlikte çalışmanın püf noktaları konusunda aydınlatıcı bilgiler içeriyor.
  - Kadın iş arkadaşlarınız sizi gölgede bırakmaya çalışıyor
  - Kadın rakibiniz sizi saf dışı etmek istiyor
  - Çevrenizde sizi yıpratma faaliyetlerinin ilk işaretleri beliriyor
  - Stres ve bitkinlikten çaresizlik içinde kıvranmaya başlıyorsunuz.
  Rekabetin kurallarını öğrenirseniz bu gibi durumlarda neler yapabileceğinizi artık biliyorsunuz.
  Dr. Monika Keuthen 1960 doğumlu. Almanya Zell/Mosel’de bir yetkinlik geliştirme firmasını yönetiyor. Eğitim bilimleri, coğrafya ve tarih eğitimi aldı. Çok sayıda yayımlanmış eseri var

  HALKLA İLİŞKİLER STRATEJİNİZ  Kadınlar için PR rehberi
  Fuara katılımdan basın toplantısı düzenlemeye, değişik etkinlikler gerçekleştirmekten sunum yazmaya kadar değişik alanlardaki halkla ilişkiler faaliyetlerinin nasıl düzenleneceğini örneklerle anlatan bir kılavuz.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963