scorecardresearch.com İş'te Kadının Gücü ve Tüm Başarı Kitapları Radikal Kitap'ta!
İş'te Kadının Gücü

İş'te Kadının Gücü

Yazar : Aylin Löle

Sayfa Sayısı : 148

Yayınevi : GÜNCEL YAYINCILIK

Tür : Başarı

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Nedir başarılı bir girişimci olmak için gerekli olan: parlak bir zekâ, cesaret, öngörü, değişime açık olmak ve gelişmeleri yakından takip edebilmek. Çoğu zaman sermaye bile ikinci planda kalabiliyor. Bu meziyetlere sahip olma noktasında kadın erkek bir fark bulunamayacağına göre neden kadınlarımız girişimci olmasın. Elimizdeki başarı hikâyeleri de bunun ispatıdır.
  - Rifat Hisarcıklıoğlu /TOBB Başkanı

  Bizim ülkenin iş kültürü içinde kadının yeri; "eksik etek" olarak tarif edilmişti. Bu tarif tarihin çöplüğüne gidiyor. Eksik etek: eksik bakışı olan, eksik gözlemi olan, eksik düşüncesi olan, düşüncesi eksik ve yarım olduğu için de yenilik yapma imkânı olmayan insan.

  Nereden nereye!

  Genç gazeteci arkadaşımız Aylin Löle, bu kitapta "başarı öykülerini okuyacağınız" kadın girişimcileri yazdı. Çok değil, 50 yıl öncesinde erkek girişimcinin bile parmakla gösterildiği bu toplumda bugün "kadın girişimcilerin başarıları" kitaplar dolduracak kadar çoğalmışsa bizim toplumda kadın yaratıcılığı; "eksik eteklikten çıkıp çekirdek yetenekler yetiştirme aşamasına" gelmiş demektir.

  Haksız mıyım?

  Çekirdek yetenek dediğim, aynı işten her insanın "farklılık yaratabilme" potansiyelidir. Aynı işi yapsalar bile ürettiği mal ve hizmetin maliyetinde farklılık ortaya koyarak "rekabet gücü filizlendirmesi" yapabilenler girişimci oluyorlar.

  Aylin Löle, bu kitabında "kadınların ellerinde filizlenen rekabet güçlerinin" öyküsünü çok rafine yanlarından yakalayarak yazmış. Her öyküde; "girişimciyi evrensel ölçüde girişimci yapan" temel özelliklerin iş hayatına kanaviçe işleme özeniyle yerleştirilmiş olduğunu görüyoruz.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963