scorecardresearch.com İŞİN SIRRI ve Tüm Başarı Kitapları Radikal Kitap'ta!
İŞİN SIRRI

İŞİN SIRRI

Sayfa Sayısı : 152

Yayınevi : HAYAT YAYINLARI

Tür : Başarı

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Hüsamettin Kavi - BEMKA A.Ş
Zeynep Bodur - Kale Grubu
Lütfü Küçük - Eku Fren Kampana
Nalan Erkarakaş - Ciner Grubu
Murat Erkul - Erkul Kozmetik
Süleyman Kosif - Kosifler Şirketler Grubu
Murat Yanıklar - türkticaret.net
Vehbi Varlık - İnoksan
Celal Beysel - Floteks Plastik
İskender İskenderoğlu - İskender Kebap
Ahu Büyükkuşoğlu Serter - Farplas
Mehmet Ali Aydınlar - Acıbadem Sağlık Grubu
Serdar Tavukçu - Yapı Teknolojileri A.Ş
Murat Turan - Pelit Aslan Kontrplak Fabrikası A.Ş
Girişimci, yeni kaynaklarla, yeni teknolojilerle toplumu tanıştırır. Bu sayede daha önce kullanılmayan veya az kullanılan kaynaklar ekonomiye kazandırılır, üretimde artış meydana gelir. Yeni açılan veya yeniden yapılandırılan bir şirket ülkenin istihdam hacmini arttırır ve tüm bunlar sonucunda da iktisadi kalkınma pozitif bir ivme kaydeder. En önemlisi, temelde üretmek ve üretken olmak vardır.
“İşin Sırrı” kitabında değerli tecrübe ve görüşlerini okuyucuyla paylaşan 14 Türkiye Genç İş Adamları Derneği (TÜGİAD) mensubu ve bugün itibariyle TÜGİAD üyesi olan 630 Türk Genç Girişimci, “Güçlü bir Türkiye ve Büyük TÜGİAD vizyonunun temel taşları ve güçlü emsalleri olarak iş hayatımızda yerini almıştır.
TÜGİAD önderliğinde hazırlanan “İşin Sırrı” kitabı, genç girişimcilerin yanı sıra Türkiye üretiminin % 90’ini oluşturan KOBİ’lere ilham vermek arzusuyla yayınlandı.

Deneme-yanılma yollunun maliyeti çok arttıran, pahalı ve riskli bir yöntem olduğunun bilincinde olan genç girişimcilerimiz, hedefleri çoğaltmak, cesareti arttırmak, hızlı ve yerinde adımlar atılmasına imkân sağlamak üzere deneyimlerini okuyucuyla paylaştı. “İşin Sırrı” ile girişimcilik ruhunu kazanma yolunda atılacak adımlarda sorulacak pek çok sorunun cevabı veriliyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963