scorecardresearch.com İş Hayatınızda Yapmamanız Gereken 45 Hata (Cep Boy) ve Tüm Başarı Kitapları Radikal Kitap'ta!
İş Hayatınızda Yapmamanız Gereken 45 Hata (Cep Boy)

İş Hayatınızda Yapmamanız Gereken 45 Hata (Cep Boy)

Yazar : ANITA BRUZZESE

Yayınevi : NEDEN KİTAP

Tür : Başarı

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


İş dünyası konusunda köşe yazıları yazan Anita Bruzzese, işyerlerinde yaşanan sorunlara dair bütün bildiklerini okurlarıyla paylaşıyor. Kendisine öfkeli yöneticiler ya da ismini açıklamak istemeyen çalışanlar tarafndan gönderilen mektuplarda, kimileri neden kariyerinde bir türlü ilerleme kaydedemediğini merak ederken, kimileri patronların sevdiği ve ödüllendirdiği davranışlardan, kimileri de her yöneticiyi çileden çıkarabilecek sorunlardan söz ediyor. Anita Bruzzese iş dünyasında yer alan herkesin okuması gereken bu kitabında patron ve yöneticilerin en çok yakındığı, çalışanların da en sık tekrarladığı hataları ele alıyor ve bunların nasıl ortadan kaldırılabileceğine ilişkin çözümler sunuyor.
Bu hatalardan herhangi biri size tanıdık geliyor mu?
- Önemli bir e-postaya yanlış isimleri kopyalamak
- Önemli bir toplantıda not almayı ihmal etmek
- Önemli bir partide sadece işlerinden arkadaşlarla sohbet etmek
- Öfke anında soda makinesini tekmelemek
- İş konusunda dedikodu yapmak, işyerini bloglamak
- Değişimi benimsemek yerine reddetmek
Çok sayıda yönetici, lider ve insan kaynakları uzmanıyla yapılan görüşme ve anketlerin sonuçlarına da yer veren, zaman zaman esprili bir üslupla yazılan kitap, size işinizde kalıcı olmanızı ve ilerlemenizi sağlayacak önerilerde bulunuyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963