scorecardresearch.com Çantadan Zirveye - Tıbbi Mümessil Nedir? Nasıl Olunur? ve Tüm Başarı Kitapları Radikal Kitap'ta!
Çantadan Zirveye - Tıbbi Mümessil Nedir? Nasıl Olunur?

Çantadan Zirveye - Tıbbi Mümessil Nedir? Nasıl Olunur?

Yazar : Hüseyin Akduman

Sayfa Sayısı : 256

Yayınevi : KAİZEN YAYINLARI

Tür : Başarı

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Sağlık sektörünün insan sağlığına yönelik ürettiği ürünlerde ve sunduğu hizmetlerde kalite anlayışı tek ve standarttır. Bu anlayış, sağlık sektörünün en önemli dinamiğini oluşturan ilaç endüstrisinin ürün ve hizmetlerine de yansımıştır. Bu nedenle ilaç firmaları, ülkelerin gelişmişliğinde önemli bir paya sahiptir.

İlaç sektörü, çalışan profilinde insana odaklı çalışma ve kaliteli hizmet üretme anlayışı esas olmak durumundadır. Bir şirketin ya da bir ulusun rekabet karşısındaki en önemli gücü, sahip olduğu insan kaynağının bilgi, algı ve kararlılık düzeyinde yatmaktadır. Böyle bir insan kaynağının oluşum süreci başlatacak olan anlayış, kendine ve topluma karşı sorumluluklarının farkında, değişime ve dönüşüme açık, yaptığı işi seven, en önemli kariyerin işini iyi yapmak olduğuna inanan bireylerden başlayacaktır.
Tıbbi Satış Mümessilleri ve mesleğe aday olanlar, bu sorumluğun farkında olmak için kendilerini ve mesleği doğru tanımlamaları gerekmektedir. Diğer yandan ilaç endüstrisinin diğer tüm pozisyonları, aslında Tıbbi Satış Mümessilleri’nin işini kolaylaştırmak, onları başarılı kılmak için çalışmaktadır. Satamıyorsanız, üretmenizin de bir gereği yoktur.
Bu nedenle endüstrinin diğer pozisyonlarında çalışmak isteyen veya çalışanlar açısından işini iyi yapma önceliğine sahip olanlar için, Tıbbi Satış Mümessilini yakından tanımak ve bu mesleği doğru tanımlamak önemli bir ayrıcalık olacaktır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963