scorecardresearch.com Çalışan Kadının Başucu Kitapları (5 Kitap) ve Tüm Başarı Kitapları Radikal Kitap'ta!
Çalışan Kadının Başucu Kitapları (5 Kitap)

Çalışan Kadının Başucu Kitapları (5 Kitap)

Yayınevi : OPTİMİST YAYINLARI

Tür : Başarı

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.CAM TAVAN ÜSTÜNDE DANS • Başarılı işadamlarına öykünerek bir noktaya kadar yükselebilirsiniz, ama üst yönetime doğru kanatlanmak istiyorsanız, bir kadın gibi davranmak zorundasınız.
  Geniş kapsamlı bu çalışma size başarılı kadınların yaşamda belirledikleri hedeflere, içlerinde var olan kadınca güçlerinden yararlanarak nasıl ulaştıklarını ve liderliklerini nasıl kabul ettirdiklerini gösteriyor. Bu kitapta; iletişim, ekip ve ilişki oluşturma, önsezi ve kararlılık alanlarında kadınsı yeteneklerinizden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacak teknikleri bulacaksınız.
  Şirket danışmanları olan yazarlar Candy Deemer ve Nancy Fredericks gerçek yaşam öykülerinden, olağanüstü başarılı iş kadınlarından ve geniş çaplı araştırmalardan yararlanarak başarıya ulaşma yolunda kadınların doğal yeteneklerinin etkisini sergiliyorlar.
  Bir kadın gibi davranarak olağanüstü bir başarıya ulaşmak varken ne diye erkeklerce belirlenmiş kurallar içinde oynamak zorunda olasınız? Cam Tavan Üstünde Dans''ı okuyun ve uygulayın; içinizde varolan gücün değerini bilin ve düşlerinizi gerçekleştirmek için bundan yararlanın.

  İSTEDİĞİNİ YAP • Ne istediğinizi seçmek, yaşamda oluşturabileceğiniz en büyük farktır

  Çoğumuz düş kırıklığı ve reddedilme korkusu yaşamamak için bir tercih yapmaktan kaçınırız. Yanlış yapmayı göze alamaz, mutsuzluğa razı oluruz. Üstelik tercihlerimizi başkalarının bizim adımıza yapmasına göz yumarız.

  Oysa tercih yapmak çok önemlidir. İstediğini Yap, yaptığınız tercihlerin yaşamınızda yaratacağı büyük farkları size gösteriyor.

  Bu kitap, hedef belirlemeniz, belirlediğiniz hedefe ulaşırken neler yapmanız, nelerden kaçınmanız gerektiği ve asıl önemlisi ne olmak ve ne olmamak istediğinize karar vermeniz konusunda size yardımcı olacak


  İKİSİ BİR ARADA


 • İş Hayatında Verimlilik ve Tatmin

  Yeni İş Dünyasının Aşırı Rekabetçi, Belirsiz ve Yalın Koşullarında

  Kontrolü Nasıl Elde Tutabilirsiniz?

  Julie Morgenstern bu kitabında yeni iş dünyasında ayakta kalmak ve başarılı olmak için gerekli yetkinlikleri tanıtıyor.

  İş hayat dengesini kurun... Girişimci bir kafa yapısını geliştirin... En önemli işleri seçin... İşleri halletmek için zaman yaratın... Zaman hırsızlarını kontrol altında tutun... Değişimin hızına uygun olarak kendinizi düzene sokun... Gerektiğinde işi başkalarına havale etmeyi bilin... Diğerleri ile uyumlu çalışın... Değerinizi ortaya koyarak sonuç alın.

  Bu yetkinliklerde ustalık kazanmanız değerinizi artıracak, size iş güvencesi sağlayacak ve bunların yanı sıra yine de kendinize ait bir yaşantıya sahip olmanızı mümkün kılacaktır.

  Zor zamanlarda bu yetkinlikler sizin en azından ayakta kalan tek adam (ya da kadın) olmanızı sağlayacak. İyi zamanlarda, mükemmel fırsatları aramanıza, yakalamanıza ve değerlendirmenize yardım edecektir.

  Julie Morgenstern, Task Masters adlı, zaman yönetimi ve örgütlenme konusunda kişilere ve şirketlere yardımcı olan danışmanlık firmasının kurucusudur. American Express, Microsoft ve Ikea gibi firmalara danışmanlık yapmıştır. The Oprah Magazine’nin köşe yazarıdır. Organizing from the Inside Out ve Time Management from the Inside Out adlı kitapların yazarıdır.


  TELAŞLI KADIN SENDROMU  Yorgunlukla Başa Çıkmak ve Hayatınıza Yeniden Heyecan Katmak İçin 7 Adım
  “Telaşlı kadınlar” bu kitaptan yararlanarak hayatlarına yeniden canlılık, neşe, huzur ve sağlık kazandırabilmek için çok basit bazı stratejileri kullanabilirler.
  Birinci bölüm, sendromu anlamanızda yardımcı olacak ve en önemlisi bundan muzdarip olup olmadığınızı anlamanıza yardım edecek.
  İkinci bölüm, iki uçlu bir yaklaşıma dayalı yedi adımlı bir tedavi programı öneriyor. İlk dört adım sadece cinsel yaşamınızı iyileştirmenizde değil, kilonuzu kontrol edebilmenizde ve ruh halinizi iyileştirebilmenizde de yardımcı olacak.
  Kendinizi daha genç hissedecek, daha genç görünecek, daha genç davranacak ve hatta daha genç düşüneceksiniz. Son üç adım hayat tarzı tercihlerine bakıyor ve hayatınızın kontrolünü yeniden elinize alabilmeniz için doğru günlük tercihleri yapmaya başlayabilmeniz konusunda sizi güçlendirecek.
  Bu kitabı okuduktan sonra, kaybettiğiniz neşeyi geri kazanabilmek, kilo sorunlarınızın üstesinden ve eşinizle tatmin edici bir ilişkiyi kurabilmek için ihtiyaç duyduğunuz zamanı ve enerjiyi keşfedeceksiniz.

  KADERİNİ KONTROL ET • Kariyer merdivenlerini tırmanan kadınlar evli ve erkek yöneticilerden daha farklı, "kadınca" ikilemleri aşarlar. Bir yandan başarının önlerine açtığı yeni fırsatlar, üst görevler için kendilerini yetiştirme çabası; diğer yanda "erkek gibi davranma" baskısı, kadın olarak karşılaştıkları zorlukları, iş ve yaşam dengesi sorunları...
  Kaderini Kontrol Et kadın liderin nereye, neden, nasıl yolculuk ettiğini, yolda karşılaştığı riskleri yaşam öyküleriyle anlatan bir kitap. Başarılı kadınlara önemli yol ayırımlarında kendileri açısından en doğru kararı alabilmeleri için stratejiler öneriyor.
  Kadın ve erkek liderlik tarzlarını harmanlayarak daha hızlı gelişip güçlenmeyi, bu amaçla kadın lider yetiştirmeyi hedefleyen kurumlar açısından da yararlı bir kaynak.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963