scorecardresearch.com BAŞARILI VE MUTLU ve Tüm Başarı Kitapları Radikal Kitap'ta!
BAŞARILI VE MUTLU

BAŞARILI VE MUTLU

Yazar : George Lucas

Sayfa Sayısı : 157

Yayınevi : SİSTEM YAYINCILIK

Tür : Başarı

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


- Başarıyı kendi sözcüklerinizle tanımlarken, olağanüstünün peşine düşün ama mükemmeli kovalamanın sağlıksız bir uğraş olduğunu unutmayın.
- Şimdi ve Burada olun. ''Orası'' daima başka bir yer ve zamandır.
- Dış etkiler sizi şaşırtmaya başladığında, bırakın rehberiniz için sesiniz olsun. Son sözü Duygularınız söylesin.
- İnançlarınızı yeniden gözden geçirin. Size zarar verenleri keşfettiğinizde, Bırakın Gitsinler.
- Dağınıklık sizi geçmişe bağlar ve hareketsizleştirir. Verimliliğinizi çalan bu hırsızı yaşamınızdan kovmak için sorunu parçalara bölün hemen İşe Başlayın.
- İç huzurunuz için, sadece Ne Olduğunuz ve Ne Olabileceğinizi deneyimlediğiniz bir ''Kutu''nuz olsun.
- Yaşam kendi seçimlerinizle birleştirdiğiniz parçalardan oluşan bir Yapboz Gibidir. Tek farklı, yerleştirdiğiniz bir parçanın geri alınmamasıdır. Yaşam ''yapboz'' unuzun sonuçlarını geçmişte yerleştirdiğiniz değil, elinizde kalan parçalarla değiştirebilirsiniz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963