scorecardresearch.com Başarı Ve Mutluluk İçin Hayata Gülümse ve Tüm Başarı Kitapları Radikal Kitap'ta!
Başarı Ve Mutluluk İçin Hayata Gülümse

Başarı Ve Mutluluk İçin Hayata Gülümse

Yazar : Sıtkı Aslanhan

Sayfa Sayısı : 232

Yayınevi : HAYAT YAYINLARI

Tür : Başarı

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Gelin hep beraber mutluluğun resmini anlamaya
çalışalım...

Yavru deve annesine “Anne, bizim niye hörgücümüz var?” diye sormuş. “Yavrum, çöl sıcağında susuzluğa dayanalım diye.” demiş annesi. “Peki anne” demiş, “bizim toynaklarımız niye bu kadar geniş?” Annesi “Yavrum” demiş, “çölde ayaklarımız kuma batmasın diye.” Yavru deve “Anne, bizim boynumuz niye bu kadar uzun?” Annesi de “Yavrum” demiş, “çölde uzaktan gelen tehlikeleri görebilelim diye.” cevap vermiş. “Peki anne, Allah aşkına bizim hayvanat bahçesinde ne işimiz var?”
Bugün geçmişe göre daha çok para kazanmamıza, daha büyük ve daha lüks evlerde oturmamıza rağmen daha mutsuzuz. Geçmişe göre sağlık imkânları yüz bin kat daha iyi olmasına rağmen daha sağlıksızız. İletişim teknolojisi inanılmaz noktada, ama her geçen gün insanlarla daha az iletişim kuruyoruz. Uzaya gittik, galaksileri keşfettik ama kendimizi, eşimizi, çocuklarımızı keşfedemedik. Aya ayak basıp gelen biz insanoğlu, bir adım ötesinde sofrasına koyacak bir ekmeği olmayan komşumuzu farkedemedik.
Bu kitapta; gerçek mutluluk ve başarının ne olduğu ile ilgili farklı bir bakış açısı getirmeye, kaybettiğimiz bazı değerlere, sahip olduğumuz ama kullanamadığımız potansiyelimizi gözler önüne sermeye çalıştık.
Hani ressama sormuşlar “Mutluluğun resmini çizebilir misin?” diye... Ressam cevap vermiş “Ben çizebilirim de sen anlayabilir misin?”
Gelin hep beraber mutluluğun resmini anlamaya çalışalım...

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963