scorecardresearch.com Az Para Kazanmak Kader Değil ve Tüm Başarı Kitapları Radikal Kitap'ta!
Az Para Kazanmak Kader Değil

Az Para Kazanmak Kader Değil

Yazar : Barbara Stanny

Sayfa Sayısı : 230

Yayınevi : FAAL YAYINCILIK

Tür : Başarı

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bu sorulardan herhangi birine evet yanıtı verdiyseniz, hak ettiğinden az kazanan biri olabilirsiniz. Finansal eğitmen, motivasyon konuşmacısı ve kariyer danış­manı olan Barbara Stanny kazanma potansiyellerini gerçekleştirememiş, hak ettiğinden az kazanan kişilerin kendi kendilerini sabote ettiklerini söylüyor. Sa­atte 10 dolar kazansalar da, bir yılda altı basamaklı kazançlar elde etseler de, bu kişiler maaş günlerini iple çekerek yaşarlar, genellikle borç içindedirler ve düşük ücrete yüksek tolerans gösterirler. Ne gariptir ki, bunların çoğu inanılmaz derecede fazla çalışır. İyi haberse, hak ettiğinden az kazanmanın kişinin kendi kendini soktuğu bir durum olmasıdır. Bu durumdan kurtulmaya odaklanarak, az kazananlar yalnızca hak ettiklerini kazanmakla kalmayacak, daha varlıklı bir yaşam da sürecekler. Barbara Stanny, binlerce kişiye yardımı olmuş teknikler ve alıştırmalarla, finansal bağımsızlığa götürecek beş temel adımı öğretiyor ve kro­nik olarak kendi değerini azımsayan herkese bir motivasyon mesajı veriyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963