scorecardresearch.com Ailelerin Öğretmenliği ve Tüm Başarı Kitapları Radikal Kitap'ta!
Ailelerin Öğretmenliği

Ailelerin Öğretmenliği

Yazar : Süleyman Beledioğlu

Sayfa Sayısı : 280

Yayınevi : PEDE YAYINLARI

Tür : Başarı

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Ailelerin öğretmenliği kitabı ile bugüne kadar yapılamayan bir şeyi başardık.
Bu kitaba başladığımızda tek bir amacımız vardı: Anne babaları, çocuklarının öğretmenleri ve eğitim kurumları ile olan ilişkilerinde yalnız bırakmamaktı.
Ancak, çalışmalarımızı sonuçlandırdığımızda “aileler çocuklarını nasıl başarılı bir öğrenci yapabilir?” konusunda dünyada yazılmış olan ilk kitap ortaya çıktı.
Evet bu kitap, çocuğunu iyi bir birey yapmak isteyen ve bu konuda yazılmış olan milyonlarca kitaptan çok farklı olarak, “ÇOCUK NASIL İYİ BİR ÖĞRENCİ OLABİLİR?” sorusuna yanıt arayan ailelerin ve öğretmenlerin başvuracağı dünyadaki tek kitap ve tek kaynaktır.
Bu kitabın temel mantığı; çocuk önce öğrenci karakterine sahip kılınmalı, sonra ona öğrencilik uygulamaları yapılmalıdır.
Birey baskın olan bir çocuğa öğrencilik kurallarını uygulamak ne kadar zor ise, öğrenci baskın bir çocuğa da öğrenciliği ihlal ettirmek o kadar zordur.
Ailelerin çocuklarını başarılı bir öğrenci yapmak istemeleri durumunda daima bu noktaya dikkat etmeleri gerekmektedir..
Aileler, çocuklarını öncelikle öğrenci baskın bir kimlikle yetiştirmeliler, ondan sonra da o çocuktan sorunsuz, ya da çok az sorunlu bir öğrencilik beklemelidirler.
Oysa birey olma özellikleri ile öğrenci olma özelliklerinin eşit seviyede tutulması halinde, öğrenci, bireysel faaliyetleri sürdürme ve ders çalışma konusunda sürekli çatışma yaşayacak ve çoğu zaman birey, öğrenciye karşı zafer kazanacaktır.
Bu kitap, anne baba–öğrenci, anne baba–çocuk, anne baba–öğretmen, anne baba–okul diyaloğunda başvurulacak olan bir ansiklopedi, bir klavuz, bir sözlük, bir yol haritası ve bir rehber kaynak niteliğindedir.
Bu nedenle ailelerin, çocuklarına bir eğitim uygulaması yapacağı zaman ve veli toplantısına katılacağı zaman ya da öğretmenlerle görüşmeye gideceği zaman ve özellikle de çocuklarına okul, dershane ve öğretmen seçeceği zaman mutlaka bu kitabı okumalarını öneriyorum.
ÖĞRETMEN ile yapılacak olan görüşmeden önce aileler mutlaka öğretmene hangi durumda ne söyleyeceğini ve öğretmenin söylediklerinin değerlen­dirmesini bu kitaba bakarak yapmalıdırlar.
· Aileler çocukta öğrenci kimliğini nasıl oluşturabilirler?
· Çocuğu iyi ve başarılı bir öğrenci yapmak için onunla öğrencilik iletişimi nasıl kurulur?
· Çocuğun ergenlik döneminde, öğrenciliğinin zarar görmesi nasıl engellenir?
· Öğrenci neden ders dinleyemez ve onun ders dinlemesi nasıl sağlanabilir?
· Öğrenci neden plan ve programa uyamaz ve onun planlı çalışması nasıl sağlanabilir?
· Test çözerek öğrenmek mümkün mü? Test ne zaman, ne kadar ve nasıl çözülmelidir?
· Çocuklar rekabet etmeli mi? Eğer rekabet ediyorsa rekabetin zararlarından nasıl korunurlar?
· Hırs mı yoksa motivasyon mu çocuğu başarıya ulaştırır?
· Öğrenciler kaygı, stres ve heyecanla nasıl başa çıkabilirler?
· Ders çalışmayan çocuk, dersine siz söylemeden nasıl çalışmaya başlar?
· Dersine çalışan ama başarılı olamayan öğrencilerin sorunu nedir ve bunun çözümleri nelerdir?
· Çocukta neden bir amaç ve hedef olmaz? Çocukta amaç ve hedef oluşumu nasıl sağlanır?
· Konuları biliyorum ama soruları stresten çözemiyorum diyen öğrencilerin gerçekten sorunu nedir? ve bu sorunun çözümleri nelerdir?
· Öğrenci neden yorgun ve bıkkın olur? Bu durumun çözümü nedir?
İşte başta bu sorular olmak üzere, yaşanılan ve akıllara takılan birçok sorunun çözümünü bu kita

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963