scorecardresearch.com Banka Hukuku ve Tüm Bankacılık Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Banka Hukuku

Banka Hukuku

Yazar : Alptekin Güney

Sayfa Sayısı : 122

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : Bankacılık Hukuku

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Birinci Bölüm: Banka Hukukunun Konusu ve Kaynakları * Banka Hukukunun Konusu * Banka Hukukunun Kaynakları İkinci Bölüm: Banka Kavramı, Bankacılık Sektörünün Örgütlenmesi ve Bankaların Kuruluşu, Tasfiyesi * Banka kavramı * Bankacılık Sektörünün Örgütlenmesi * Bankaların Kuruluşu * Bankaların Faaliyete Geçmesi Üçüncü Bölüm: Bankaların Yönetimi ve Çalışma Düzeni * Kurumsal Yönetim İlkeleri * Banka Örgütüne İlişkin Düzenlemeler * İç Sistemler * Banka Çalışma Düzenine İlişkin Düzenlemeler Dördüncü Bölüm: Bankaların Faaliyetleri, Denetimleri ve Sona Ermesi * Mevduat ve Katılım Fonu * Kredi * Bankanın Ortaklık Paylarına İlişkin Sınırlamalar * Bankaların Emtia ve Taşımazları ile İlgili İşlemlerine İlişkin Sınırlamalar * Beşinci Bölüm: Dış Denetim * Dış Denetim Birimleri * Denetim Sonuçları Altıncı Bölüm: Çek İşlemleri * Bankanın Araştırma Yükümlülüğü * Çek Hesabı Açılması * Çek Defterleri * Çek Keşide Edilmesi ve Ödenmesi * Çekin Karşılıksız Olması ve Bankanın Sorumluluğu * Keşide Tarihinden Önce /İleri Tarihli Çekler) Bankaya İbraz Edilen Çekler * Çek Düzenleme ve Çek Hesabı Açma Yasağının Kaldırılması * Bankalrın ve Banka Personelinin Cezai Sorumlulukları * Çekte Zaman Aşımı * Eski Çekler Hakkında 3167 Sayılı Kanunun Uygulanmasına Devam Edilmesi

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963