scorecardresearch.com Türkiye'nin Büyük Avrupa Kavgası 1959 - 2004 ve Tüm Avrupa Birliği Kitapları Radikal Kitap'ta!
Türkiye'nin Büyük Avrupa Kavgası 1959 - 2004

Türkiye'nin Büyük Avrupa Kavgası 1959 - 2004

Yazar : Mehmet Ali Birand

Sayfa Sayısı : 512

Yayınevi : DOĞAN KİTAPÇILIK

Tür : Avrupa Birliği

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Bir Pazar Hikayesi (1978), Türkiye''nin Gümrük Birliği Macerası (1995), Türkiye''nin Avrupa Macerası 1959-1999 (2000) ve şimdi de 31 Temmuz 1959''dan 18 Aralık 2004''e Türkiye''nin Büyük Avrupa Kavgası. Avrupa Birliği''yle ilişkilerin başlangıcından müzakere tarihinin alındığı 17 Aralık 2004''e kadar devam eden süreci ele alan, yol boyu yapılan müzakerelerin, gizli pazarlıkların, verilen ödüllerin hikayesine yer veren, konuyla az ya da çok ilgili herkesin elinin altında bulunması gereken bir eser. Kitapta yer alan bilgiler ile Türkiye''nin önce Ortak Pazar''la sonra AT''yle, ardından da AB''yle ilişkilerinin kronolojisi, tamamen resmi kaynaklara ve özel görüşmelere dayanıyor. 17 Aralık 2004''e kadarki gelişmeler, müzakere tarihinin alınması için yapılan pazarlıkları da içeriyor. Türk ve dünya gazetelerindeki değerlendirmeler, dünya liderlerinin konu hakkındaki görüşleri. Ve 17 Aralık 2004''ün ertesi günü...
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963