scorecardresearch.com PAPA 16. BENEDİKT AVRUPA BİRLİĞİ VE TÜRKİYE ve Tüm Avrupa Birliği Kitapları Radikal Kitap'ta!
PAPA 16. BENEDİKT AVRUPA BİRLİĞİ VE TÜRKİYE

PAPA 16. BENEDİKT AVRUPA BİRLİĞİ VE TÜRKİYE

Yazar : Aytunç Altındal

Sayfa Sayısı : 176

Yayınevi : BİRHARF YAYINLARI

Tür : Avrupa Birliği

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Aytunç Altındal “Papa 16. Benedikt, Avrupa Birliği ve Türkiye” kitabında yine bilinmeyenlere ışık tutuyor. - Benediktin Tarikatı''nın kurucusu Nursia''lı Aziz Benedikt''in yaşamı… - Benediktinler Tarikatı ve gizli örgütlerle ilişkileri… - Ortaçağ''da Engizisyon Mahkemeleri tarafından belirlenip yakılan cadılar (!) ve onlara uygulanan akıl almaz işkenceler… - 15 yaşındaki Benedikt Papası… - Vatikan''ın yüzyıllarca gizlenen sırları… - Benedikt adını alan papaların başına gelen birbirinden ilginç olaylar… - 16. Benedikt''in çocukluğundan günümüze özel yaşamı… - Nazilerle işbirliği yapmaya gerçekten mecbur muydu? - 16. Benedikt''in Türkiye''ye bakışı… - 16. Benedikt''in gizli misyonu nedir? - Ve daha önce hiç yayınlanmamış resimleri ve metinleri… - 16. Benedikt''i kabul etmeyen Katoliklerin gizli bir papası mı var? - Benedikten Tarikatı''nın kurucusu Nursia''lı Benedikt''ten en çok etkilenen Müslüman Tarikat Lideri kimdi?
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963