scorecardresearch.com Avrupa Birliği ve Türkiye ve Tüm Avrupa Birliği Kitapları Radikal Kitap'ta!
Avrupa Birliği ve Türkiye

Avrupa Birliği ve Türkiye

Yazar : Nurettin Bilici

Sayfa Sayısı : 308

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Avrupa Birliği

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Avrupa Birliği ve Türkiye kitabının 5. baskısı tamamen güncellenmiştir. Bu baskıda konular beş ana ayırım (kısım) içinde incelenmiştir. “AB Bütünleşmesinin Hukuki Boyutu ve Türkiye” başlığını taşıyan ilk ayrımda, Avrupa Birliği oluşumu ve Türkiye - AB ilişkilerinin dünü, bugünü ve geleceği değerlendirilmiştir. İkinci ayrım, Avrupa Birliği yapılanmasının sosyal boyutunun (bölgesel politikalar, mali yardımlar) ve aynı konuyla ilgili ülkemizdeki gelişmelerin incelemesine ayrılmıştır. Üçüncü ayrımda, ortak pazarla başlayıp tek paraya kadar uzanan AB ekonomik bütünleşmesi, ülkemizdeki bağlantısı da göz önünde tutularak değerlendirilmiştir. Dördüncü başlıkta, mevcut yaşanılan kriz dahil, kamu maliyesi sorunları incelenmiştir. Son ayrımda ise, 2009’da müzakeresi başlayan başlıklar arasına giren, “vergilendirme” konusu işlenmektedir. Bu baskıya özgü bir diğer yenilik de, kitap sonuna eklenen haritalardır..
Konu Başlıkları
-  Hukuki Çerçeve
-  Ekonomi Politikaları
-  Sosyal ve Bölgesel Politikalar
-  Kamu Maliyesi Politikaları
Vergi Uyumlaştırması

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963