scorecardresearch.com Mustafa Kemal Atatürk (CD-Rom Hediyeli) ve Tüm Atatürkçülük Kitapları Radikal Kitap'ta!
Mustafa Kemal Atatürk (CD-Rom Hediyeli)

Mustafa Kemal Atatürk (CD-Rom Hediyeli)

Sayfa Sayısı : 224

Yayınevi : NAKKAŞ YAPIM VE PRODÜKSİYON

Tür : Atatürkçülük

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bu kitap, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk''ün doğumundan başlayarak, almış olduğu eğitimleri, katıldığı ve yönettiği savaşları, kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyetinde almış olduğu görevleri anlatmaktadır. Bu esnada yaşanan olayları sade ve anlaşılır bir dille anlatırken Mustafa Kemal''in, arkadaşlarının ve yaşanan olayların orijinal resimlerini bir kısmının da günümüz imkânları kullanılarak renklendirilmiş şeklini bulabileceğiniz bir albüm olarak hazırlanmıştır.

Bu kitap bir kahramanlık destanı yazan yüce milletimizin ve ona komutanlık yapmış olan Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının kısa bir öyküsüdür. Atatürk, tarihi şahsiyeti ile bu destanda rol almış ve Türk Ulusunun kaderine damgasını vurmuştur.

Ölümünden sonra bile, bütün dünyanın takdirini kazanmış ve örnek olmuş olan Mustafa Kemal Atatürk''ü biraz daha tanımamıza vesile olacak olan bu eser sizlerin hizmetine sunulmuştur.

Saygılarımızla

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963