scorecardresearch.com Atatürk'üm ve Tüm Atatürkçülük Kitapları Radikal Kitap'ta!
Atatürk'üm

Atatürk'üm

Yazar : Yalçın Mıhçı

Sayfa Sayısı : 320

Yayınevi : BİLGİ YAYINEVİ

Tür : Atatürkçülük

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bu Kitabı
Vatanı ve milleti için kazandığı olağanüstü başarılardan dolayı kendisini öven insanları “Yapılanlar benim değil Türk milletinin eseridir” diyerek susturan Türk kadınını “Eller üstünde taşınmaya layıksın” diye yücelten köylüye “Efendimiz” diyen yoktan bir ülke saygıdeğer bir ulus yaratan “yedi düvel”i yenmekle kalmayıp liderlerini ayağına getirtecek vasıflara sahip olan Gazi Mustafa Kemal Atatürkün milletine adadığı yaşamıyla ilgili gerçekleri anlatma çabalarına bir katkım olsun diye yazdım.
Çünkü ben Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bir ferdiyim ve hem ülkeme hem de onu var eden Atatürke vefa borcum var.
Çünkü benim ülkemi parçalayıp bölerek ele geçirmek isteyenlere ve onlara yardım edenlere söylenecek sözüm var.
Çünkü bizim gurur duyduğumuz atalarımızdan miras kalan özgür bağımsız ve insanca yaşama hakkını miras bırakacağımız çocuklarımız var
Yazar Yaşamöyküsü
28 Şubat Merzifon doğumludur. Biri konservatuar diğeri İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversite mezunudur. 7 yaşında ilk konserini vermiş 12 yaşında ilk bestesini yapmıştır. Söz ve müzikleri kendisine ait olan 500ün üzerinde eseri mevcuttur. Amerikada fahri kültür elçiliği yapan Mıhçı Türkçe İngilizce Türk sanat müziği konserleri vermiş özellikle caz ve hicaz birleşimi olan eseriyle Gypsy Girl Amerikan müzik endüstrisinde adını duyurmuştur.
Türk kültürüne verilecek en büyük hizmetin Atatürkün vasiyeti olarak gördüğü eşsiz müziğimizi evrenselleştirerek dünyaya tanıtmak olduğuna inanan Yalçın Mıhçı bu konuda çalışmalar yapmaktadır. “Çocukluğumdan beri Atatürkün ruhen içimde yaşadığına inanıyorum” diyen Mıhçı 29 Ekim 2010da gösterime giren Kubilay filminde Atatürkü canlandırmıştır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963