scorecardresearch.com Allah'ın Kullanılmasına Ve Kut İstismarına Karşı Atatürk ve Tüm Atatürkçülük Kitapları Radikal Kitap'ta!
Allah'ın Kullanılmasına Ve Kut İstismarına Karşı Atatürk

Allah'ın Kullanılmasına Ve Kut İstismarına Karşı Atatürk

Yazar : Necati Ulunay Ucuzsatar

Sayfa Sayısı : 304

Yayınevi : Derin Yayınları

Tür : Atatürkçülük

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

"Allah''ın Kullanılmasına ve Kut İstismarına Karşı Atatürk" adını verdiğim bu incelemeye dört yıl kadar önce başlamıştım. 20. yüzyılı, Ulu Tanrı''nın Türk Ulusu''na bağışladığı büyük önder Mustafa Kemal Atatürk''ün sayesinde, tam bağımsız, özgür ve onurlu bir devlet olarak geride bırakmış olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti''nin; 21. yüzyıl başında, Atatürk''ü ve devrimlerini yok sayarcasına karşı karşıya bırakıldığı "Kut İstismarcılığı" ve "Tanrı''yı kullanarak halkın sömürüsüne ve aldatılmasına dayalı gerici eylem ve uygulamalar"; aciz benliğimde ne denli haklı olduğum yolunda bir duygu uyandırdı. Hele, içinde bulunduğumuz 2006 yılının Ekim ayında çıkarılan gazetelerinde "abdest suyunun insan kanındaki alyuvarları artırdığını ve bunun Milli Eğitim Bakanlığı''nın ders kitaplarında da yer aldığını" okuyunca dehşete kapıldım! (Kitabın İçinden)

14.0x20.0

Ciltsiz

2. Hamur

Çevirmen : -

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963