scorecardresearch.com Yemek Tahrikleri ve Tüm Astroloji Kitapları Radikal Kitap'ta!
Yemek Tahrikleri

Yemek Tahrikleri

Yazar : Bener Ömür Yılmazer, Emre Saraçoğlu

Sayfa Sayısı : 207

Yayınevi : KELİME YAYINLARI

Tür : Astroloji

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


12 burç erkeği için 72 tarif
Yemek, kıyafet, saç, makyaj, ambiyans, müzik,parfüm ve sayısız öneri..
Denenmiş Yemekler... Alınmış Sonuçlar..

Geçmişten günümüze aşkın tanımı Antik İyon filozoflarından Ortaçağ şövalyelerine, Viktoryen yazarlardan, Osmanlı divan şairlerine kadar hep ilahi bir duyguyla meleklerin kanatlarıyla ve en nadide afrodizyak yiyecekler ve baştan çıkarıcı şaraplarla tanımlanmış.

Aşkın nesnesi kimi zaman bir genç kız, kimi zaman genç bir oğlan olmuş ancak tanımlanan nesneler değişmemiş. Ya bir şarap olmuşlar ya da egzotik meyveler...

Sevgilinin yüzü ya pagan dinlerinden kalma ay ışığıyla yıkanmış ya da cennet meyveleri ayaklarına sunulmuş. Ya da bu meyveler altın bir elma olarak tanrıçalar tarafından sunulmuş ve yıllar sürecek savaşları başlatmış. Ama karşılıksız aşkı anlatan en güzel dizeleri bizce aşık Veysel söylemiş. "Güzelliğin on para etmez, bu bendeki aşk olmasa" diyerek.

Aşk, bir baştan çıkarma sanatıdır. Kimi zaman sonu başından bellidir. Ancak taraflar bunu başta görmek istemez ve kendilerini aşkın tekinsiz bahçelerinde gezinmek için karşı koyamadıkları bir heyecanla eşiğin önüne atarlar.

Maceramız da işte tam burada, bu eşiğin önünde başlıyor. Bu eşikten hazırlıksız ve hiç bir donanım olmadan geçmek pek akıl karı değildir. Donanımlı olmak, aşkın meyvelerinden, bu meyve bahçesinden ürünü nasıl toplayacağınızı bilmeniz gerekir. Eğer aşkın bahçelerinde gezmeyi bilmiyorsanız bu bereketli bahçe gözlerinizin önünde, ayaklarınızın altında çorak bir tarlaya dönüşüverir.

Bu bahçeye olmadığınız biri gibi de girerseniz, inanın bahçe sizi cezalandırır. Bahçeye kendiniz olarak adım atın ve içinizdeki tüm olumlu düşüncelerinizle ilerleyin.

Tabii adım atmadan önce bu sanatın incelikleri hakkında biraz da bilgili olmak gerekir. En azından karşınızdaki kişinin damağına, gözlerine ve ruhuna hitap etmeniz gerekir ki karşınızdaki, bu bahçeye en az sizin kadar özen göstersin.

Bu kitapta karşılıklı cezbetme sanatının denenmiş reçetelerini bulacaksınız. Küçük ekonomik çözümlerle büyük mucizeler yaratabileceksiniz.

Bahçenizde mutlu bir yolculuk dileriz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963