scorecardresearch.com Kehanetin Deşifresi ve Tüm Astroloji Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kehanetin Deşifresi

Kehanetin Deşifresi

Yazar : Serkan Tekin

Sayfa Sayısı : 176

Yayınevi : KARAKUTU YAYINLARI

Tür : Astroloji

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Muhiddin Arabi''den Nostradamus''a Serkan Tekin Güney Asya’da meydana gelen ve üçyüz bin kişinin ölümüyle sonuçlanan deprem ve tusunami felaketinin Nostradamus’un 1555 yılında kaleme aldığı "Kıyamet Alametleri" kitabında bulunduğu iddiaları bütün gözleri tekrar ünlü kahine çevirdi. Mars, Merkür, Ay birleşecek Güneyde büyük kuraklık olacak Asya’nın derinlikleri sarsılacak Sarsıntılar sona kadar sürecek Nostradamus’un bu satırlarını İngiliz uzmanlar ve tarihciler şöyle yorumluyordu; felaket tarihini gösteren 26 Aralık 2004 de ilk satırdaki gibi dolunay vardı. İki ve üçüncü satırlar Güney Asya''yı gösteriyordu. Son satır ise devamı beklenen artçıların ilkini ve 28 Mart 2005’teki ikinci felaketi temsil ediyordu... ‘Kehanetin Deşifresi’, ise tüm dünyada dâhi olarak nitelendirilen Nostradamus''un önemli birçok kehaneti için; Eski Ahit (Tevrat), Yeni Ahit (İncil) ve Kur’an-ı Kerim’den alıntı yaptığını gözler önüne seriyor. Ayrıca, ampülün muciti Edison’un ‘üstadım’ diye bahsettiği, Nostradamus''tan 338 yıl önce yaşamış İslam alimi Muhiddin İbni Arabi’nin geleceğe dair bir çok beyitinden ünlü kahinin esinlendiğini veya alıntı yaptığını da ‘Kehanetin Deşifresi’, kaynaklarla ortaya koyuyor. Muhiddin Arabi’nin ve Nostradamus’un birbiriyle örtüşen iddiaları arasında; SARS hastalığı, casus Lawrence, Mehdi ve Deccal ile ilgili ön görüler de yer alıyor. Endülüs Emevileri döneminde İspanya''da yaşamış ve yüzlerce cilt eser yazmış, ebced ve cifr ilminin dünyadaki en önemli temsilcisi kabül edilen Muhiddin Arabi''nin, bir çok önemli beyitine neredeyse birebir benzeyen, cifr ve nazım alanında aynı yöntemle tarihler düşen Nostradamus''un, kehanetlerinin büyük bir bölümünde Muhiddin Arabi''den esinlendiğini ve ortak kanaât belirttiğini ‘Kehanetin Deşifresi’nde bulacaksınız.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Kova Burcu'

  Tür : Astroloji


  Kova Burcu Zodyakın Devrimcisi Sürekli değişen, saati saatine uymayan Kovalar, Zodyak burç kuşağının devrime tutkulu...
  Devamı...
 • 'Oğlak Burcu'

  Tür : Astroloji


  Oğlak Burcu İnatçı Oğlaklar! Kendi fikirlerine çok önem veren ve kendine güvenleri megalomaniye varan Oğlaklar,...
  Devamı...
 • 'Yay Burcu'

  Tür : Astroloji


  Yay Burcu Bilge ve Sevecen! Ruhları, yeni doğmuş bir çocuk kadar saf ve katıksız olan Yaylar, çevrelerine neşe,...
  Devamı...
 • 'Akrep Burcu'

  Tür : Astroloji


  Akrep Burcu Agresif, Duygusal ve Kinci Hayatlarını tutkular üzerine kuran Akrepler, güçlü içgüdüleri ile tanınır....
  Devamı...
 • 'Terazi Burcu'

  Tür : Astroloji


  Terazi Burcu Denge Peşinde... Mutlak bir denge ve uyum arayışındaki Terazilerin dengelerini en kolay kaybeden burç...
  Devamı...
 • 'Başak Burcu'

  Tür : Astroloji


  Başak Burcu Detay, Detay, Detay Detaycı, titiz ve düzen takıntılı Başakların, hayata karşı tavırları pratik ve...
  Devamı...
 • 'Aslan Burcu'

  Tür : Astroloji


  Aslan Burcu Lüks, Gösteriş, İhtişam Damarlarında kan yerine ateş dolaşan Aslanlar, dünyanın "Aslan Kralları"......
  Devamı...
 • 'Yengeç Burcu'

  Tür : Astroloji


  Yengeç Burcu Med-Cezir Duygular Sakin ve dingin görünümlerinin ardında zengin bir hayal dünyası saklayan Yengeçleri...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963