scorecardresearch.com Ateş Burçları ve Tüm Astroloji Kitapları Radikal Kitap'ta!
Ateş Burçları

Ateş Burçları

Yazar : SAIROSE CAMELOT

Sayfa Sayısı : 192

Yayınevi : BOYUT YAYIN GRUBU

Tür : Astroloji

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


ATEŞ, YÜKSELEN ENERJİYİ VE DIŞA DÖNÜKLÜĞÜ TEMSİL EDER. AYNI ZAMANDA İÇİMİZİ ISITIRKEN EGOLARIMIZIN GÜÇLENMESİNE, HATTA ALEVLENMESİNE SEBEP OLUR.
Bu cildimizde ATEŞ elementini ele alıyoruz. KOÇ, ASLAN ve YAYLAR’ın bilinmedik yönlerini okudukça şaşıracak, Ateş’in yönetici gezegenleri Mars, Güneş ve Jüpiter’in uzaklardan size nasıl gülümsediklerine tanık olacak ve bu gökyüzü kültürünün gizemi içinde kaybolacaksınız...
Burçlar Aleminde Ateş’in Yakıcı Gücü Nasıl İfade Ediliyor?
Ateş, sıcak ve enerjiktir. Dokununca yakıcıdır, ama yaklaştıkça ısıtır. Deli doludur, yanmaya başladığında olanca özgürlüğü ile her yana savrulur. Çok kısa zamanda yayılır ve etrafına hâkim olur. İşte bu özellikler Ateş burçlarında doğan kişilere özgü karakteristik özelliklerdir. Onlar sıcakkanlı, deli dolu ama kızdıklarında etraflarını yakıp kavuran ve birdenbire sönen ateş gibi, durulan bir yapı sergileyebilirler. Ateş burcundaki kişiler, özgüveni yüksek, otoriter, coşkulu, enerji dolu, yaratıcı, coşkulu, iddialı, cesaretli, yaşamaktan zevk alan, neşeli ve hareketli bir mizaca sahiptirler. Yaratıcılıkları gelişmiştir. Hayatı dolu dolu yaşarlar. Sıcaklıkları ve coşkuları doğrudan doğruya çevrelerini etkiler. İki Ateş grubu kişisi bir araya geldiğinde çok güçlü bir takım oluşur. Genellikle her türlü durumda birbirlerini teşvik eder, harekete geçirirler ve etkileyici olaylar yaratırlar. Sözünü hiç esirgemeyen Ateş grubu insanları, yan yana geldikleri zaman hareketliliklerinden ve baskın yapılarından dolayı bazen fazla enerjik, rahatsız edici bir ortam oluşmasına da neden olabilirler. Ateş grubunda doğanlar duygusal açıdan aynı frekanstadırlar. Aşk onlar için muhteşem bir olaydır. Sevgi dolu bir ilişkide tüm sıcaklığı paylaşırlar. Genelde çok ihtiraslıdırlar. Politik ve askerî konumlarda bulunur, riskli meslekleri tercih ederler. Koç, Aslan, Yay burcunda doğanlar Ateş grubuna dahil edilirler.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963