scorecardresearch.com Son Arzu – Evlere Şenlik – Kaynanam Nasıl Kudurdu? ve Tüm Aşk Roman ve Öyküleri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Son Arzu – Evlere Şenlik – Kaynanam Nasıl Kudurdu?

Son Arzu – Evlere Şenlik – Kaynanam Nasıl Kudurdu?

Yazar : Hüseyin Rahmi Gürpınar

Sayfa Sayısı : 362

Yayınevi : EVEREST YAYINLARI

Tür : Aşk Roman ve Öyküleri

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Hüseyin Rahmi Gürpınar''ın değeri anlaşılamamış eserlerinden biri olan Son Arzu, temelde bir aşk romanı olmasının yanında, okuyucusuna 19. yüzyıl İstanbul konak ve sosyal hayatına dair önemli ayrıntılar sunuyor. Şehzadebaşı, Direklerarası''nda ramazan gecesi tasvirleriyle açılan roman, bu eğlencelerde karşılaşan gençlerin birbirlerine sevdalanmalarıyla asıl mecrasını buluyor.
Nuruyezdan, Zişan ve Vicdan, üç farklı karakterdeki üç genç kız, sevgilileriyle şartların müsaade ettiği ölçüde alakalarını sürdürürler. Üçünün macerası da farklı şekillerde sonuçlanır ama bunları belirleyen ortak etken; toplumun ve toplum yaşantısını belirleyen "ihtiyarların" kadın-erkek ilişkilerinde takındığı sert tutumdur.
Gençlerin kendi hayatlarıyla ilgili kararlarda söz sahibi olamamaları da tıpkı diğer birçok katı gelenek gibi yazarın eleştirdiği noktalardan biridir.
Evlere Şenlik Kaynanam Nasıl Kudurdu? ise insan ilişkilerine dair, hiçbir zaman eskimeyecek, klasik bir roman. İhtiyar erkeklerin genç kadınlarla evlenmelerini birçok eserinde eleştiren Hüseyin Rahmi, bu defa bu tartışmayı altüst edip ihtiyar kadın ve genç erkek ilişkisini meddah hikâyesi sadeliğinde ele alıyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Çifte Vuruş '

  Yazar : OLIVIA CUNNING

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Çifte Vuruş - OLIVIA CUNNINGGünahkârlar’ın seksi ritim gitaristi Trey Mills, biseksüel yaşamının karmaşasından sıkılarak...
  Devamı...
 • 'Eksik Sayfalar'

  Yazar : Pınar Öztulun

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Eksik Sayfalar   -   Pınar ÖztulunHaklıydın aslında nasıl olsa bitecekti. Biz seninle iki lafı bir...
  Devamı...
 • 'Sınırın Yasaları '

  Yazar : Javıer Cercas

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Sınırın Yasaları - Javıer Cercas“Gençlik, aşk ve ihanet üzerine dokunaklı, derin düşüncelere sahip olması bir yana, ödünsüz...
  Devamı...
 • 'Düşlediğimiz Yerde'

  Yazar : Julia London

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Düşlediğimiz Yerde - Julia London Çevremize ördüğümüz duvarları yıkmayı, yuvamızı bulmayı ve ailenin gerçek...
  Devamı...
 • 'Sarah Jio Seti (5 Kitap)'

  Yazar : Sarah Jio

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Gündüz SefasıMart MenekşeleriYağmur SonrasıBöğürtlen KışıSon Kamelya...
  Devamı...
 • 'Daima Aşk'

  Yazar : Sandy Lyyn

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Daima Aşk - Sandy LyynEllery, sevgilisi ile New York'a taşındığında küçük evlerinde sonsuza kadar mutlu yaşayacaklarını düşünmüştü....
  Devamı...
 • 'Daima Sen'

  Yazar : Sandy Lyyn

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Daima Sen - Sandy LyynConnor Black'in hayatı şirketi ile bir çok kadını kendi amaçları için kullanmasından ibaretti. Onun...
  Devamı...
 • 'Felsefe Yüzüğü 3-Ejderhaların Kaderi'

  Yazar : Morgan Rice

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Felsefe Yüzüğü 3-Ejderhaların Kaderi - Morgan RiceFelsefe Yüzüğü serisinin üçüncü kitabı, bizi, Thor'un bir savaşçı olmak...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963