scorecardresearch.com Romanov’ların Son Evi ve Tüm Aşk Roman ve Öyküleri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Romanov’ların Son Evi

Romanov’ların Son Evi

Yazar : John Boyne

Sayfa Sayısı : 440

Yayınevi : DOĞAN KİTAPÇILIK

Tür : Aşk Roman ve Öyküleri

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Çarlık Rusyası’nın çöküş yıllarından 1980’lere uzanan bir aşkın, bugünde yaşamakta zorlanan bir erkek ile geçmişiyle barışamayan bir kadının öyküsü…

Rusya, 1915: Arkadaşının Romanov hanedanının önemli bir üyesine yapacağı suikastı canı pahasına önleyen genç Georgi, ödül olarak Çar II. Nikolay’ın tek oğlu Aleksey’in özel muhafızlığına getirilir.
Londra, 1981: Georgi, ölüm döşeğindeki karısı Zoya’nın başucunda otururken, birlikte geçirdikleri koca ömrün bütün dönüm noktalarını bir bir hatırlar: Bir felaketle damgalanmış evlilikleri, sevdiklerinin ölümleri ve asla unutulamayacak sürgün günleri.
Romanov’ların Son Evi, yoksul bir kulübeden koparılıp, çökmekte olan bir imparatorluğun kalbine gönderilen bir delikanlının öyküsünü anlatıyor.

Başını sallayıp koluma girdi, koğuştan çıkarken, “Eve mi gidiyoruz?” diye sordu. Ev. Bir tuhaf kelime daha. Neredeydi bu ev? Burada Londra’da değildi.Paris’te de değildi. Ev yüzlerce kilometre uzakta, asla dönemeyeceğimiz bir yerdeydi. Evet diyerek ona yalan söylemeyecektim.Birinin hayatını kurtarmak yaşamınızı ne ölçüde değiştirir diye düşündüğünüz oldu mu hiç? Küçük bir olayın sizi nerelere getireceğini ya da? Küçük Georgi’nin hayatını minik bir köyden imparatorluk sarayına götürmesi ne kadar şaşırtıcı sizin için? En yakın arkadaşının canı pahasına hem de. John Boyne ‘Romanovların Son Evi’ adlı romanında 1915’lerde 16 yaşında bir çocuğun, Çar’ın yeğeninin hayatını kurtarmasıyla hayatının o dönem için en büyük fırsatını yakalamasını kaleme alıyor. Küçük bir köyden Romanovların sarayına Çar’ın oğlunun muhafızlığına getirilen Georgi, daha önce hiç görmediği şeylerin ve yaşamadığı olayların şaşkınlığını yaşamaktadır. Ailesini ve köyünü geride bırakan küçük adam, yepyeni bir sayfa açmıştır hayatında. Yıllar sonra, ölüm döşeğindeki karısı Zoya’nın başında beklerken, geçmişi ve şimdiki hayatını gözden geçirme şansı bulur. Kaybettiği kızını, kızından kalan tek yadigar Micheal’ı, hep mutlu olduğunu sandığı karısı Zoya’yla yaşadığı kötü anıları düşündüğünde aslında birçok gerçeğinde farkına varır. Ancak her şey için çok geçtir. Bir türlü onarılamayan bir evliliğin ve küçük bir çocuğun geçmişinin anlatıldığı Romanovların Son Evi, akıcı üslubu ve sürükleyiciliğiyle yılın etkileyici romanlarından.

Çağlayan Çevik
Bir Paragraf

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Ünlü Aşk'

  Yazar : Burcu Bahtiyar

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Ünlü Aşk  -  Burcu BahtiyarO bir Türk. O bir kadın. O bir bodyguard. O ünlü film yıldızı Can Taker’ın seksi,...
  Devamı...
 • 'Bahar Kokusu '

  Yazar : Dee Ernst

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Bahar Kokusu - Dee Ernstİlk aşkınızı hatırlıyor musunuz? Onu düşündüğünüzde kalbinizin nasıl çarptığını, sarıldığınızda...
  Devamı...
 • 'Çığlık'

  Yazar : Fatih Çelik

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Çığlık - Fatih ÇelikÖzgürken; tutsaklığı..Tutsakken; özgürlüğü..Haykıran bir genç kız!Hayalleri…Vicdanı…Ve Aşkı..Tutar...
  Devamı...
 • 'Beni Baştan Yaz'

  Yazar : Abdülaziz Can

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Beni Baştan Yaz - Abdülaziz CanSana bir Sevda yazdım.Sensizliği dahil etmeden satırlara...Bir gün...Bir gün birisine...
  Devamı...
 • 'On Kadın, Bir Hayal '

  Yazar : Atilla Birkiye

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  On Kadın, Bir Hayal  -  Atilla Birkiyeİnsan bir ömre kaç aşk sığdırır? Aşkımızın yanına kendi aşkını koymayanı...
  Devamı...
 • 'Dönme Artık Çok geç'

  Yazar : SEVİM ASIMGİL

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Dönme Artık Çok geç  -  Sevim Asımgilmerakla ve nefes nefese okunacak  bir roman daha….  Alya ile...
  Devamı...
 • 'Gölge Büyüsü'

  Yazar : Nora Roberts

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Nora Roberts imzalı Kara Cadı’ dan sonra serinin 2. kitabı  -  Nora RobertsOnlara verilen hediye değerliydi...
  Devamı...
 • 'Karanlığın Ardından'

  Yazar : Nicole Byrd

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Karanlığın Ardından  -  Nicole ByrdGenç dul Marianne Hughes kendisinden daha genç yeğeni Louisa Crookshank’e...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963