scorecardresearch.com Kumsal Aşkı Kirletir ve Tüm Aşk Roman ve Öyküleri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kumsal Aşkı Kirletir

Kumsal Aşkı Kirletir

Yazar : Cüneyt Alphan

Sayfa Sayısı : 176

Yayınevi : AKİS KİTAP

Tür : Aşk Roman ve Öyküleri

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


“Diyarbakır’da Aşk, Savaş ve Siyaset” adlı kitabında elini taşın altına koyarak kalemini cesurca kullanan Cüneyt Alphan, tüm sancılara rağmen, toplumsal barışı, kardeşliği, birlikte yaşamayı yüreğinin olanca inanç ve sıcaklığıyla savunmanın yanında yaşanan tüm hak ihlallerini de tarafsız ve objektif bir dile yansıtmıştı.

Cüneyt Alphan; “Kumsal Aşk’ı Kirletir” romanında da, savaşın gölgesinde yaşanan serüven dolu aşkın, toplumsal dejenerasyonun ve vahşi kapitalizmin dayattığı koşullar nedeniyle, nasıl kirlendiği ve kirlenen aşkın insan hayatında nasıl bir depresyona neden olduğunu ortaya koymaktadır.

Sosyal ve ekonomik yaşam koşulları nedeniyle giderek Türk toplum aile hayatının nasıl parçalandığını her yönüyle ortaya koyan Alphan, dibe vuran bir aşkın sonucunda insan hayatında yarattığı çöküntüyü de anlatmaktadır.

Farklı kültürlerden gelen iki insan arasında yaşanan masum, saf, tertemiz ve kirlenmemiş macera dolu “aşkı” anlatan Cüneyt Alphan, bu sürükleyici romanda kendinizi bulabileceğiniz, gülebileceğiniz ve ağlayabileceğiniz gibi hayata ve yaşama dair çok farklı bir açıyı da yakalayacaksınız.

Örselenmiş, incinmiş, yaralanmış ve kirlenmiş aşkların yaşadığı sahillerde, hiç kirlenmeyen ve sonsuzluğa doğru yolculuk yapan bu aşk hikâyesinin her zerresinde insan sevgisi vardır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Tehlikeli Güzellik '

  Yazar : Sophia Nash

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Tehlikeli Güzellik - Sophia Nash AŞKIN EN İYİ HİLESİ, İNSANI, ONDAN KAÇABİLECEĞİNE İNANDIRMAKTIR... “Aşk (isim):...
  Devamı...
 • 'Aşkı Seçtim'

  Yazar : Meral Kır

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Aşkı Seçtim - Meral Kır Ona, gururuna köle olmayacak kadar çok âşıktı. İstisnasız her gece, omuzlarında dans eden...
  Devamı...
 • 'Gözyaşı'

  Yazar : Lauren Kate

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Gözyaşı - Lauren Kate Romeo ve Juliet... Edward ve Bella... Luce ve Daniel... Şimdi sıra Eureka ve Ander’de... Yürekleri...
  Devamı...
 • 'İki Hayat Arasında'

  Yazar : Jessica Shirvington

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  İki Hayat Arasında - Jessica Shirvington Mükemmel hayat mı? Yoksa mükemmel aşk mı? Sen seç. Sabine herkes gibi...
  Devamı...
 • 'Tatlı Sır'

  Yazar : Jamie McGuire

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Tatlı Sır - Jamie McGuire Çocukluk yılları gereğinden fazla erken sona eren, özgür ruhlu Camille "Cami" Camlin, üniversitenin...
  Devamı...
 • 'Aşkın Kusursuz Hamlesi '

  Yazar : Cihan Erdem

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Aşkın Kusursuz Hamlesi - Cihan Erdem Aşk sadece bir ten mi sıcaklığını hissedebileceğiniz yoksa bir dava mı uğrunda...
  Devamı...
 • 'Ali’m'

  Yazar : Işıl Parlakyıldız

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Ali’m - Işıl Parlakyıldız “Biliyordum, onu gördüğümde yine bütün kalkanlarım bedenimi saracak ve âşık ruhumu saklayacaktım....
  Devamı...
 • 'Canın Sağolsun'

  Yazar : Serkan Özel

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Canın Sağolsun - Serkan Özel Bir umutla beklediğim en güzel yarınsın... Bir hayatın son sayfası olabilmekti mesele....
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963