scorecardresearch.com Harabelerde Aşk ve Tüm Aşk Roman ve Öyküleri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Harabelerde Aşk

Harabelerde Aşk

Yazar : Walker Percy

Sayfa Sayısı : 464

Yayınevi : AYRINTI YAYINLARI

Tür : Aşk Roman ve Öyküleri

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Dr. Thomas More, insan ruhunu ölçen bir tür stetoskop yaratıyor ve bununla, insanoğlunun ruhsal hastalıklarını tedavi etmek üzere unutulmaz bir serüvene atılıyor.
Bir tür spekülatif ya da bilimsel kurgu olan Harabelerde Aşk’ta, Ütopya’nın yazarı Sör Thomas More’un soyundan gelen ve onun adaşı olan ana karakter, Louisiana’da, adı manidar bir biçimde Paradise (Cennet) olan küçük bir kasabada yaşamakta ve psikiyatr olarak çalışmaktadır. Zaman içinde, 1960’ların sosyal akımları mantıksız aşırılıklara ulaştıkça, A.B.D. sağ ve sol, siyahî ve beyaz arasında giderek daha çok bölünmüştür. Toplum parçalanmaya başlamıştır ve More dışında hiç kimse bunun farkında değil ve umursamıyor gibidir. Diniden uzaklaşmış bir Katolik, bir alkolik ve zampara olan More, toplumun yavaş yavaş dağılmasının temelinde yatan zararlı ruh hallerini teşhis ve tedavi edebilen, Ontolojik Sapma Ölçer adını verdiği bir cihaz geliştirir. Ancak yanlış ellere düşmesi halinde bu cihaz sorunları daha da vahim bir hale getirebilmektedir. More’a bir Nobel Ödülü kazandırmaya azmetmiş bir hükümet görevlisi, cihazı kendi emelleri için kullanmaya çalışırken, More bir felaketi önlemeye çabalar.
Harabelerde Aşk, din, cinsellik, tıbbi ve bilimsel etik, ırksal ilişkiler gibi alanlarda Amerikan toplumunu inceliyor ve hicvediyor. Percy’nin diğer birçok eserinde olduğu gibi, kahraman yabancılaşma ve varoluşçu kuşkular yaşayan biri ancak bu esere daha eğlenceli bir hava katarken dünyaya belli bir mesafeden ve mizahi bir gözle bakma imkânı sunuyor.
Roman, her şeye rağmen aşkı, huzuru ve mutluluğu bulmanın mümkün olduğunu hissettiriyor bize soluk soluğa ilerleyen her bir sayfasında.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Yasak'

  Yazar : Evangeline Collins

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Yasak   -   Evangeline CollinsGörevi onu memnun etmekti, kalbini çalmak değil...Leydi Isabella...
  Devamı...
 • 'Geçmiş Aile Sırları'

  Yazar : Linda Gillard

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Geçmiş Aile Sırları   -   Linda GillardGwen Rowland Noel’i geçirmek için erkek arkadaşı Alfie’nin...
  Devamı...
 • 'Her Kelamda Aşk'

  Yazar : Ramazan Yılmaz

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Her Kelamda Aşk - Ramazan YılmazSen bir kitap ol mesela. Önsözünde yazılsın yaşayacaklarımız. Giriş bölümünde kavuşalım...
  Devamı...
 • 'Yenin Günün Işığı'

  Yazar : Toni Blake

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Yenin Günün Işığı - Toni BlakeEşinden ayrılan bir kadının başına daha kötü ne gelebilir? Eşinin hiç...
  Devamı...
 • 'Elbet Bir Gün Buluşacağız'

  Yazar : Enescan Lorci

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Elbet Bir Gün Buluşacağız - Enescan Lorci“Dünyamız hızla gelişiyor” diyerek başlamak istiyorum yazıma. Eminim şuan “Aşk...
  Devamı...
 • 'Aşk Aşk İçinde'

  Yazar : İsmail Cem Turfan

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Aşk Aşk İçinde - İsmail Cem Turfanİnsanın tek tek bir şeylerle haşır neşir olup onu bir kendi elleriyle, duygularıyla büyütmesi...
  Devamı...
 • 'Kördüğüm'

  Yazar : Calia Read

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Kördüğüm   -   Calia ReadBir ay önce, akıl hastanesine yatırıldım.Dün, Lachlan ziyaretime geldi. Beni...
  Devamı...
 • 'Penceremden Gökyüzüne Sarkarken Aşk'

  Yazar : Murat Kefeli

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Penceremden Gökyüzüne Sarkarken Aşk - Murat KefeliAşk... Sonsuza kadar yaşamaya hazırken, beklemeniz gereken bir aşk......
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963