scorecardresearch.com Günahkar ve Tüm Aşk Roman ve Öyküleri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Günahkar

Günahkar

Yazar : Nathaniel Hawthorne

Sayfa Sayısı : 318

Yayınevi : ARVO YAYINCILIK

Tür : Aşk Roman ve Öyküleri

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Büyük bir fedakarlığın, büyük bir mücadelenin içinde çırpınıp duran, bastırılmış, gizlice yaşanmış bir aşktı onunki. Öyle bir aşk ki, suç olarak onu göğsünde taşımış yıllarca.
Suçunun meyvesi olan kızıyla verdiği hayat mücadelesi, tüm dışlanmalar ve olumsuzluklara rağmen yılmamış yaşamaktan. Aşkı için, şerefi için, kızı içindi onun mücadelesi.
Sadece kıyafeti üzerinde değil, yüreğinde taşımıştı suçunun simgesi olan KIZIL DAMGA’yı; ama öyle bir sabırla, öyle bir olgunlukla ve öyle bir utançla taşımıştı ki onu, artık kimse ona utanç simgesi olarak değil de adına iffet, şeref, dürüstlük dedikleri olguların simgesi olarak bakıyordu.
Kötüyü iyiye, çirkini güzele, yanlışı doğruya çevirmenin ince ayrıntılarını bulabileceğiniz, her bir satırında işlenen suçu kabullenmenin ne büyük bir erdem olduğunu anlayabileceğiniz muhteşem bir eser.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Teğmenin Aşkı'

  Yazar : Mehmet Korkmaz

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Teğmenin Aşkı - Mehmet Korkmaz ...
  Devamı...
 • 'Aşk Treni'

  Yazar : ŞENER DANYILDIZ

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Aşk Treni - ŞENER DANYILDIZ Hayat bir film sahnesine benzer; ancak bir farkla... Her sahne bir kez oynanır. İkinci...
  Devamı...
 • 'Biloba'

  Yazar : Emine Özgöçmen

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Biloba - Emine Özgöçmen Ayaklarının altında dolaşan dalgaların ıslak dokunuşuyla kendine gelirken etrafına bakındı......
  Devamı...
 • 'Ayık Ol Sebastian'

  Yazar : BABACAN PESENKURDU

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Ayık Ol Sebastian - BABACAN PESENKURDU Eğer bir kadını sevmişsen, her zaman onun yanında olacaksın... Bir...
  Devamı...
 • 'Aşkı Nisvan'

  Yazar : Cennet Bilek

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Aşkı Nisvan - Cennet Bilek "Umudumu hiç kesmedim Refik`ten. Elinden içtiğim bütün sular kutsaldı, içebildiğim kadar...
  Devamı...
 • 'Pelikan Çıkmazı'

  Yazar : Debbie Macomber

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Pelikan Çıkmazı - Debbie Macomber Aşkın yolları çıkmaza girdiğinde yüreğin rehberindir... Sevgili Okur, Cedar...
  Devamı...
 • 'Aşk Meselesi '

  Yazar : İsabel Wolff

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Aşk Meselesi - İsabel Wolff Bir kadın eski bir aşkı için sahip olduğu her şeyi riske mi atmalı yoksa güvenli yaşamına...
  Devamı...
 • 'Âşık Kuşlar'

  Yazar : Cecelia Ahern

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Âşık Kuşlar - Cecelia Ahern Ona âşık olmayı öğretmek için sadece iki haftası var… Şans bu ya, depresyon denizinde...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963