scorecardresearch.com Gerçek Aşkta Soru İşareti Olmaz ve Tüm Aşk Roman ve Öyküleri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Gerçek Aşkta Soru İşareti Olmaz

Gerçek Aşkta Soru İşareti Olmaz

Yazar : Tijen Kino

Sayfa Sayısı : 400

Yayınevi : GOA BASIM YAYIN

Tür : Aşk Roman ve Öyküleri

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Sabahın ilk ışıklarına karşı yüzünü son bir kez daha gökyüzüne çevirerek gözlerini kapamış ve "Tanrım sana yemin ediyorum ki...” demişti. "Yaşadığım sürece içinde kötülük olan bir erkeğe âşık olmayacağım.”
Acılarla, kavgalarla, kıskançlıkla, şiddetle beslenen bir ilişkinin içinde gerçek aşk olmayacağını, içinde tüm bunlar olan bir ilişkinin aşk değil hastalık olduğunu ve ancak kendinden nefret eden insanların bu tür ilişkiler yaşadığını ben de biliyorum uzun süredir. İnsan kendini seviyorsa eğer, böyle ilişkilere girmiyor, onu mutlu eden, değer veren, gerçek anlamda seven insanlarla beraber oluyor. İnsanlar, aşkın huzur içinde var olamayacak bir duygu olduğunu düşünüyorlar. Hâlbuki aşk, huzurun ta kendisi.
İçinde huzur olmayan aşk, arkasını şehvete dayar, şehveti körüklemek için de kıskançlığı kullanır, fakat bu ateş er ya da geç sönmeye mahkûmdur.
Asıl soru işareti değil midir insanı cezbeden, aşk tüm sorulara cevap bulunduğunda bitmez mi? Bitmez. Sorular, acabalar gerçek aşktan bir önceki basamaklardır. Her doğru cevapla bir basamak yukarı çıkılır ve işte gerçek aşka ancak böyle ulaşılır.
Bundan bin yıl sonra belki de bir insanı incitecek bir şeyler söylemek büyük bir kötülük sayılacak ve şimdi hiçbir suçu olmayan bir insanı zevk için öldüren bir katil kadar kötü algılanacaktı. Olamaz mıydı? İnsana şimdilik inanması zor gibi gelse de, gidişat kötülüğün işinin eskisi kadar kolay olmadığı yönünde değil miydi?
Dünya kısa bir süre sonra hayal bile edemeyeceğin kadar çok değişmeye başlayacak. Şu anda uyandırılmak için düğmelerine dokunulmasını bekleyen milyonlarca iyi insan var dünyada. Tek eksikleri, o düğmelere dokunacak, onları derin uykularından uyandıracak ve iyiliğin ateşini yakarak onlara yol gösterecek birileri. İnsan kötülükten bıktı, ona karşı sessiz kaldıkça daha da küstahlaştığını anladı artık. Kötülük, kocaman bir tokat yiyerek köşesine çekilmeyi çoktan hak etti.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963