scorecardresearch.com Çekin Elinizi Yüreğimden ve Tüm Aşk Roman ve Öyküleri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Çekin Elinizi Yüreğimden

Çekin Elinizi Yüreğimden

Yazar : Ali Faik Bak

Sayfa Sayısı : 270

Yayınevi : CİNİUS YAYINLARI

Tür : Aşk Roman ve Öyküleri

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Sıra dışı bir hayat yaşadım. Çizgi ötesi… Tıpkı radyo programlarımdaki gibi. Bana giydirilen deli gömleğini yırttım. Baktım altından ilginç bir adam çıktı. Yaşamöyküm kendime kalmasın istedim. Öğrencilerim onların aileleri iş arkadaşlarım ve dostlarım bunu fark etmeme neden oldular. Hayatımı yazsam roman olurdu demiyorum. Fakat hayatımı yazarsam gelecek nesillere bir ışık olur diye düşünüyorum.
İstedim ki bir öğretmen nasıl olur bilinsin. Yine istedim ki memleketimde yönetici nasıl olunuyor İnsanlar bir kalemde nasıl harcanıyor Küçük alemde dönen dolapları birkaç kat büyüttüğünüzde diğerlerini anlamakta zorlanmayacaksınız.
Toplum mühendisliği tek tip insan yetiştirme hevesi ideolojik körlük ihtilaller ve onların sebep olduğu yıkımlara benim penceremden bakın istedim. Bir yanda sahte dostlukları ikiyüzlülüğü makam mevki için alçalmayı görürken diğer yandan gerçek dostlukları samimi arkadaşlıkları sevgisinin gücünü de göstermek istedim.
Kimsenin yüreğime dokunmasını istemediğim gibi ben de kimsenin yüreğine dokunmuyorum. Sadece bir pencere açtım iyi seyirler diliyorum.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Koruyucu'

  Yazar : Margaret Mallory

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Koruyucu - Margaret Mallory Dört korkusuz İskoçyalı savaşçı, kendilerinin hakkı olan kaleyi almak için ait oldukları topraklara...
  Devamı...
 • 'Bana Aşkımızı Anlat'

  Yazar : Zekeriya Efiloğlu

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Bana Aşkımızı Anlat - Zekeriya Efiloğlu Aşk lafını söylemek değil, safını belli etmektir…Her veda elveda değildir...
  Devamı...
 • 'Aşkın Kokusu'

  Yazar : Sally Deems - Mogyordy

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Aşkın Kokusu - Sally Deems - Mogyordy Romantizmin sırlarını aşkın efendisi Pepé Le Pew’ den öğrenin!Pepé Le Pew,...
  Devamı...
 • 'Senli'

  Yazar : Merve Akıncı

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Senli - Merve Akıncı Bu defter, beraber yaşadığımız her şeyin anısına övgüyle yazılmış, hatırlanmaya değer her şeyi içeriyor....
  Devamı...
 • 'Aşkın Ritmi'

  Yazar : Kylie Scott

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Aşkın Ritmi - Kylie Scott Kylie Scott, çok satan romanı Aşkın Müziği ile başladığı Stage Dive serisine Aşkın Ritmi’yle devam...
  Devamı...
 • 'Aşk-ı Rana'

  Yazar : Güney Utkun

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Aşk-ı Rana - Güney Utkun Savaşın ve siyasetin gölgesinde filizlenen bir aşk hikâyesi…Karşılıksız bir aşk, sızısı...
  Devamı...
 • 'Gülsima Ağlama Ne Olursun'

  Yazar : Ferhad Fâni

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Gülsima Ağlama Ne Olursun - Ferhad Fâni Kadim sevdaların son emanetçisi, efsanevi âşıkların sonuncusu…Uzlethanesinde...
  Devamı...
 • 'İki+Bir Aşk'

  Yazar : Giovanna Fletcher

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  İki+Bir Aşk - Giovanna Fletcher Sizi ilk sayfasından itibaren kendine bağlayacak; aşk, güven ve arkadaşlık üzerine...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963