scorecardresearch.com Bir Baharın Yankısı ve Tüm Aşk Roman ve Öyküleri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Bir Baharın Yankısı

Bir Baharın Yankısı

Yazar : Stig Claesson

Sayfa Sayısı : 212

Yayınevi : EPSİLON YAYINEVİ

Tür : Aşk Roman ve Öyküleri

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Çağdaş İsveç edebiyatının en ünlü isimlerinden olan Sitg Claesson, İsveç te filoloji derslerine konu olmuş, klasikleşmiş bir yazar. Tarzını en belirgin kılan özelliği, geleceği hiç konu etmemesi. Claesson, geçmişle şu anı birleştiren kısa zaman süreci içinde yaşananları mercek altına yatırıp gerçekçi bir şekilde aktarıyor, insan kaderini hiç duygusallığa kaçmadan anlatırken okuyucunun hayal gücünü zorluyor ve anlatımda yalınlığı öne çıkarıyor. Ancak o hayatın soğuk ve sert yanlarından söz ederken, satır aralarındaki yaşama sevincini sezmemek imkansız.
 • Stig Claesson un İsveç te bilinen bir diğer özelliği de, "Bir Baharın Yankısı"nda da fark edileceği üzere insanların paraya ve tüketime düşkünlüğünü hor görmesi, yaşadığı tüketim toplumunun bir üyesi olmayı reddetmesidir.
 • Bir Baharın Yankısı, iki insanın bir hafta gibi kısa bir zaman dilimi içinde yaşadığı aşkı anlatıyor. Adam ile Eva (Adam ile Havva ya gönderme yapılmaktadır) karşılaşırlar ve birbirlerine aşık olurlar. Aşkı hiç sorgulamadan, İsveç in soğuğuyla karanlığına ateş böcekleri ve kelebekleri yansıtarak yaşarlar.
 • Yalın bir anlatım, nereye varacağı bilinmeyeni yaratma gücü, ağır bir hüzün ve kelebek hafifliğinde bir hiciv, işte Bir Baharın Yankısı - Christina Karlstam, Uppsala Nya Tidning (gazete)
 • Yılın en güzel aşk hikayesi Söder in tepelerindeki bir postanede başlıyor ve Stig Claesson un kişiliği ile yazarlığının özünü kusursuz bir biçimde yansıtıyor: Bir Baharın Yankısı nı kaçırmayın. -Crister Enander, Tidningen Boken (Kitap Eleştirileri Dergisi)
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  • 'Paramparça'

   Yazar : Kim Karr

   Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


   New York Times Çoksatan serisi İlişkiler’in ikinci kitabı PARAMPARÇA ile River Wilde ve Dahlia London’ın romantik ve heyecan...
   Devamı...
  • 'Gül ve Avcı (Ciltli)'

   Yazar : Asude

   Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


   Gül ve Avcı (Ciltli) - Asude Bir başkaldırıdır aşk... Önce isyancısını yıkar! Bir Erkek… Varlığı hem tehlikeli ve korkunç,...
   Devamı...
  • 'Şeytan Tüyü (Ciltli)'

   Yazar : Julie James

   Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


   Şeytan Tüyü (Ciltli) - Julie James Kader iki azılı düşmanı birbirlerinin kollarına atarsa… Savcı yardımcısı Cameron Lynde,...
   Devamı...
  • 'Elveda Haziran'

   Yazar : Sarah Jio

   Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


   Elveda Haziran  - Sarah Jio     Bir varmış, bir yokmuş, hâlâ içindeki masala kulak veren...
   Devamı...
  • 'Kelebek Adası'

   Yazar : Corina Bomann

   Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


   Kelebek Adası - Corina Bomann   Binbir renk, binbir çiçek ve çay kokuları arasında yaşanan yasak bir aşk...
   Devamı...
  • 'Aşk Her Şeye Rağmen'

   Yazar : ROBERTA RİCH

   Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


   Aşk Her Şeye Rağmen - Rroberta Rich     Roberta Rich’in Venedik’te Bir Yahudi kitabının...
   Devamı...
  • 'İhanetini Fısılda'

   Yazar : Meltem Lian Özüt

   Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


   İhanetini Fısılda - Meltem Lian Özüt  “Ahh birtanem, keşke şimdi gözlerini açabilsen ve her şey yoluna girse.”...
   Devamı...
  • 'Ufaklık'

   Yazar : Irmak Kaplan

   Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


   Ufaklık - Irmak Kaplan Söylenenlerin yalan, yaşananların gerçek olduğu bir hikâye… Dostluk, intikam, aşk ve entrikalarla dolu...
   Devamı...

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963