scorecardresearch.com Babam ve Sevgilim ve Tüm Aşk Roman ve Öyküleri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Babam ve Sevgilim

Babam ve Sevgilim

Yazar : Fabio Volo

Sayfa Sayısı : 304

Yayınevi : PEGASUS YAYINLARI

Tür : Aşk Roman ve Öyküleri

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


“Tüm yarınlarımı tek bir dün için değiştirirdim.”

Lorenzo sevmeyi bilmiyor, yani sevgisini göstermeyi asla bilemedi. Artık 37 yaşında ve karşısında geçmişten gelen iki zorlu sevgi var; bunları geri kazanmak ve yeniden inşa etmek zorunda. 

Bir tarafta çocukken hayran olduğu, şefkat ve dikkatinin hep özlemini çektiği ancak şimdi bir yabancı gibi uzak olduğu babasının sevgisi. Diğer tarafta, “o kadının”, onu terk eden, isminin Lorenzo’nun yanında asla zikredilmediği kadının sevgisi. 

İki telefon görüşmesi, iki beklenmedik haber: Babası hasta ve “o kadın” evleniyor… Bu olaylar, geçmişini unutmadan başarıya ulaşmış Lorenzo’yu hatıralar, yürüdüğü yol ve en derinde sakladığı en unutulmaz duyguları arasında bir yolculuğa çıkarıyor. 

Hayatımızda Lorenzo’nun hayatıyla ne çok ortak nokta olduğunu duygulanarak ve hatta gözyaşlarıyla keşfedeceğimiz bir hikâye. Küçük ama önemli dersleri yalın bir şekilde anlatan bir roman: çiftlerin bir arada yaşamasının mükemmel ancak zor oluşu, sevgide duyulan şüpheler, anne-babayla ilişkilerin yıllarla birlikte değişmesi ve hiç umut kalmadığı zaman bile hep bir umut ışığı görme ihtimali…

Bir baba ve oğuldan, unutulamayan bir kadından, pek dile getirilmeyen duygu ve düşüncelerden bahsederken her sayfada şefkat, sempati ve gerçeklik duygusu uyandıran bir roman… Kahramanı hepimiz tanıyoruz, hepimiz kendimizi onunla özdeşleştirebiliriz.

Hayatımızı tanımlayan o küçük anların, gözden kaçırmamamız gereken derslerin hikâyesi. Çünkü her zaman anlama, affetme, savaşma, hissetme, minnettar kalma ve sevme zamanıdır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Shanna'

  Yazar : Kathleen E. Woodiwiss

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Shanna - Kathleen E. Woodiwiss Newgate Hapishanesi’nin kalın taş duvarlarının ardında gizli bir anlaşma yapıldı....
  Devamı...
 • 'Aşka İkinci Şans'

  Yazar : Jennifer Probst

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Aşka İkinci Şans - Jennifer Probst Aşk sıra tanımaz.  Michael, aşkı kendinden önce bulan ve evlenmeye karar veren...
  Devamı...
 • 'İçimdeki Fırtına'

  Yazar : Rosemary Rogers

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  İçimdeki Fırtına - Rosemary Rogers HİÇBİR ERKEK ONA SAHİP OLAMAZ! Rowena Dangerfield… Pek çok erkeğin arzuladığı...
  Devamı...
 • 'Sana Hiç Elveda Demedim Ki'

  Yazar : SEVİM ASIMGİL

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Sana Hiç Elveda Demedim Ki - Sevim Asımgil Hande genç bir kız iken Daniel adında bir genci çok sevmiş ve onunla evlenmeye...
  Devamı...
 • 'Tuna Kiremitçi Seti (4 kitap)'

  Yazar : Tuna Kiremitçi

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  GÖNÜL MESELESİGİT KENDİNİ ÇOK SEVDİRMEDENBU İŞTE BİR YALNIZLIK VARGÜNEŞİ KISKANDIRAN KIZ...
  Devamı...
 • 'Küçük Bir Hayal Kur'

  Yazar : Susan Elizabeth Phillips

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Küçük Bir Hayal Kur - Susan Elizabeth Philips Bir anne çocuğu için her şeye göğüs gerebilir: geçmişin acı verici...
  Devamı...
 • 'Düğün Gecesi'

  Yazar : Sophie Kinsella

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Düğün Gecesi - Sophie Kinsella Lottie evlenmek istiyor, hem de çok. İçinde böyle önlenemez bir evlilik kıpırtısı,...
  Devamı...
 • 'Nefes Serisi 1 - Tut Elimi'

  Yazar : Rebecca Donovan

  Tür : Aşk Roman ve Öyküleri


  Nefes Serisi 1 - Tut Elimi - Rebecca Donovan ''''Umut pamuk ipliğine bağlıysa aşk bir mucizedir.'''' Tammara Webber...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963