scorecardresearch.com Aşk Kaleme Düştü ve Tüm Aşk Roman ve Öyküleri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Aşk Kaleme Düştü

Aşk Kaleme Düştü

Yazar : Yadigar Ünver

Sayfa Sayısı : 112

Yayınevi : ALTIN NOKTA BASIM YAYIN

Tür : Aşk Roman ve Öyküleri

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Tarih kadar eski bir duygudur AŞK. İnsanın asırlar boyunca peşinden koştuğu bir tılsımdır. Yaşandığında insanın kimyasıyla birlikte fiziğine de hükmeden cesaretlendiren çoğaltan yaşatan ölümsüz bir duygudur. Kimimiz için coşku umut huzur kimimiz için de özlem sitem ayrılık ve hüzünle harmanlanan üç harfli bir hayat tuzağıydı. İnsanı bir uçurumdan alan da bir uçuruma salan da aşk idi. Aşk hep vardı ve hep yazıldı. Aşk Kalem e Düştü aşkın çeşitli hallerinde yüreğinizi yaslayabileceğiz her okuyanın kendi duygularını yakalayabileceği şiirlerden oluşuyor. Kitabın adındaki en az dört anlam çağrışımı da aşkın sırlarının çokluğuna ve farklılığına işaret ediyor.
• Aşk kalemle anlatıldı.
• Aşk kalemle anlatılamayacak bir düş idi.
• Aşk zor bir kaleydi ve fethedildi.
• Aşk herkesin kendi kalesinde sadece bir düş idi.
• Beşinci anlam okuyucusunun sezgisiyle şekillenecektir.
Şiir bir kurgudur anlatılanların bire bir yaşanması olanaksızdır. Bu nedenle yazanın hayatıyla bağdaştırılması anlamsızdır. Bu kitaptaki şiirler gözlem ve empati gücünün ürünüdür. Şair fark edilmeyi anlaşılmayı ve anlatılmayı bekleyen hayatların arayıcısı ve anlatıcısıdır.
YAZ dedi ruhum YAZDIM
Sözcüklere durup dinlenmek yok yokluğun ve yoksunluğun ezber edildiği gurbet akşamlarında.
Oysa yorgunum ben yetişemiyorum içimde boy veren sözcüklere.
Yakalayamıyorum onları ve anlamlarını.
Anlatmak acıtıyordu çoğu zaman.
Kalemim bir intiharın eşiğinde uçurum peşlerinde.
Kurşuna dizilmeliydi anlatacaklarım
Kaleme dizildi ansızın.
Yaz diyor durmadan yaz.
Ses ol nefes ol hayat ol...
Yaz ve paylaş çünkü bilinçaltına şahitlik edecek yazdık ların ve ölümsüz kılacak ruhunu...
YAZ dedi ruhum YAZDIM.
Her şey
Mananın ruhumu kavurduğu anda başladı.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963