scorecardresearch.com Aşk-ı Gülşen ve Tüm Aşk Roman ve Öyküleri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Aşk-ı Gülşen

Aşk-ı Gülşen

Yazar : Emel Sünter Yalçın

Sayfa Sayısı : 318

Yayınevi : FEL-US YAYINLARI

Tür : Aşk Roman ve Öyküleri

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Aşk-ı Gülsen, bir kadının iç dünyasındaki masum ve zayıf yönlerini nasıl sakladığını, bir yerde hayata karşı pes edişini ama sevginin ve inanmanın gücüyle yeniden hayata tebessüm edişini anlatıyor. Modernizmin paramparça ettiği kişilikler insanı yaşarken öldürüyor... Yaşarken ötmenin, aşkın, tutkunun, bir kadının gel-gitleri arasında müthiş bir kurguyla yazılmış olan bu roman ayrıca İslam Felsefesi acısından da tarihteki yerini kuşkusuz alacaktır. Emel Sünter Yalçın bu romanıyla ülkemizde güzel Türkcemizle mistik-felssfi romana dair ilk örnektir desem abartmış olmam. Bu romanda Türk kadınını, aşkı, hicranı, bireysel dindarlık ve birevıp! hakikat arayışını hep birlikte bulacaksınız.
Prof. Dr. Şahin FİLİZ
Emel Sünter YALÇIN ilk romanı Aşk-ı Gülşen''de çağdaş bir Alissa yaratıyor, insanî aşkla ilahî aşk arasına sıkışmış Verda''nın değişik kimlikler altında Gülşen''i, yani aşkı arayışı okuyucuyu sık sık gerçekliğinden kopartarak imkansın bir aşkın tatlı düşlerine bırakırken, bazen de gerçeğin tam karsısına oturtarak günümüz insanının bölünmüşlüğüne ayna tutuyor. Tıpkı Dar Kapı nın Alissa''sı gibi Verda''da Tanrıya vakararak ona şart koşuyor, kendisini sevebilmesi için Gulşenin geri vermesini istiyor.
Aşk-ı Gülsen, konusuyla, kurgusuyla, anlatımıyla her sayfasında okuyucusunu şaşırtan, insanî duyguların derinliklerine kadın duyarlılığıyla girmeyi başaran bir kitap. Hiç kuşku yok, Verda''nın çığlığa dönüşen sessizliğinde, yer geldi kimseye duyuramadığı çığlığında herkes kendinden bir şeyler bulacak, onunla mutlu olacak, onunla Birlikte ağlayacak.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963