scorecardresearch.com Aşk Her Zaman Yarım Kalır ve Tüm Aşk Roman ve Öyküleri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Aşk Her Zaman Yarım Kalır

Aşk Her Zaman Yarım Kalır

Yazar : ELIZABETH BEVARLY

Sayfa Sayısı : 368

Yayınevi : HAYAT YAYINLARI

Tür : Aşk Roman ve Öyküleri

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Gölge; “Aşk Her Zaman Yarım Kalır” diyor…
Ülkemizde yetişmiş başarılı radyo programcıları arasında adı geçen, sadece radyo programları değil aynı zamanda birçok ilde yaptığı sahne gösterileri ve konserlerle de adından sıklıkla bahsettiren Talha Bora ÖGE nam-ı diğer GÖLGE’nin yeni kitabı “Aşk Her zaman Yarım Kalır” raflarda yerini aldı.
Kitabın yanı sıra Talha Bora ÖGE’nin sevenlerine bir sürprizi daha var. 11 şiirini okuduğu yeni şiir ve müzik albümü de yeni kitabı “Aşk Her zaman Yarım Kalır” ın aynı adıyla Ramazan’da sevenleriyle buluşacak.
Ona göre “ Aşk; ötede tamama erecek bir duygu, bu nedenle yarım kalmış, kalıyor ve her alanda yarım kalmaya mahkûm!...”
Gölge’nin bu son kitabı; şiirin her şeklini barındıran kapsamlı bir eser…
Hece ölçüsü de var, serbest vezin de ve rubailerini de okumak mümkün bu kitabında Şairin…
Talha Bora Öge’ nin, amacını soranlara cevabı şöyle;
“Şiir bende aşktı, ama Ülkemizde Başbakan okul kitaplarında da yer alan bir şiir okudu diye hapse girince o gün tutkuya dönüştü” diyor ve ekliyor “ şiiri daha fazla sevmeli ve sevdirmeliyim nasıl bir zulüm yapıldığı daha net anlaşılsın diye !...”
Prof. Dr. Osman Özsoy, Talha Bora ÖGE’nin yeni kitabı için şu cümleleri ifade etti:
“Talha Bora Öge Bey''in şiir kitabını elime aldığımda, daha ilk başta kitabın adına vuruldum...
AŞK Her Zaman Yarım Kalır...
Aslında bu tespit, birçok insanın başkası ile paylaşmaktan bile çekindiği ve iç dünyasında derinden yaşadığı gerçek hikâyenin adıdır...
Kitabın sayfaları arasına daldığınızda, satır satır, ilmek ilmek dokunduğunu görüyorsunuz bu düşüncelerin. Belki bir başka yalın gerçek var ki, sevgililer kavuşsa da çoğu defa aşklar yine yarımdır... Kim bilir belki de aşk, gerçekte ne aradığını bilmeden ulaşılmazlığa yol almaya çalışmaktır. Talha Bora Öge kitapta yer alan "Bir varmış bir yokmuş" şiirinde şöyle anlatır bu durumu; "Şimdi anlıyorum, masalmış demek ki tüm yaşananlar."
Hayata dair masalımsı bir tat için, "AŞK Her Zaman Yarım Kalır..." kitabına göz atmanızı tavsiye ediyorum.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963