scorecardresearch.com Ekoloji-Çevrebilim ve Çevre Sorunları ve Tüm Araştırma Kitapları Radikal Kitap'ta!
Ekoloji-Çevrebilim ve Çevre Sorunları

Ekoloji-Çevrebilim ve Çevre Sorunları

Yazar : Galip Akın

Sayfa Sayısı : 305

Yayınevi : TİYDEM YAYINCILIK

Tür : Araştırma

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Cennetten Sürgüne'

  Yazar : David Rohl

  Tür : Araştırma


  Cennetten Sürgüne - David Rohl Tarihçilerin Bakış Açısından Eski Ahit Tarihidir Bu… Kendi Gerçek Tarihi Ortamında Anlatılan...
  Devamı...
 • 'Kentsiz Kentleşme'

  Yazar : Murray Bookchin

  Tür : Araştırma


  Akıl bedenin, düşünce maddenin, birey topluluğun, kent kuşakları kentlerin, kentler kırsal kesimin, insanlık ise "vahşi ve yola getirilmesi güç" olaral görülen doğanın karşısında yer alıyor.
  Devamı...
 • 'Gürültü'

  Yazar : Gavid Hendy

  Tür : Araştırma


  Gürültü çoğunlukla “yersiz ses” diye tabir edilir; ancak insanlık tarihine baktığımızda, kulak tıkamaya çalıştığımız bu “istenmeyen, rahatsız edici ve dikkat dağıtıcı” seslerin insanlığın öyküsü hakkında birçok ipucu barındırdığını görürüz.
  Devamı...
 • 'Playfair Cricket Annual 2014'

  Yazar : Ian Marshall

  Tür : Araştırma


  Devamı...
 • 'Çelişkiler - Tabletlerle Yüzleşme'

  Yazar : Ali Narçın

  Tür : Araştırma


  Çelişkiler - Tabletlerle Yüzleşme - Ali Narçın Dünyayı ilgilendiren yeni buluşların çok gerilerinden gelen uygarlık...
  Devamı...
 • 'Türkiye Ve Ermeni Hayaleti'

  Yazar : Laure Marchand / Guillaume Perrier

  Tür : Araştırma


  Türkiye Ve Ermeni Hayaleti - Soykırımın İzinde Adımlar - Laure Marchand / Guillaume Perrier “Laure Marchand ve Guillaume...
  Devamı...
 • 'Faşizmin Anatomisi'

  Yazar : Robert O. Paxton

  Tür : Araştırma


  Faşizmin Anatomisi - Robert O. Paxton “…faşizmi iş başında izleyelim; en baştaki gelişmelerden, yarattığı nihai felakete...
  Devamı...
 • 'Fişlemenin Kısa Tarihi'

  Yazar : Hüseyin Aygün

  Tür : Araştırma


  Türkiye’de Fişlemenin Kısa Tarihi, kendi ülkesinde düşman görülenlerin ve her an bu potansiyeli taşıyanların kısa ama anlamlı öyküsünü belgeleri ve tanıklarıyla anlatıyor.
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963