scorecardresearch.com Troia Hazineleri Veya Schliemann'ın Düşü ve Tüm Antik - İlkçağ Tarihi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Troia Hazineleri Veya Schliemann'ın Düşü

Troia Hazineleri Veya Schliemann'ın Düşü

Yazar : Herve Duchene

Sayfa Sayısı : 144

Yayınevi : Yapı Kredi Yayınları

Tür : Antik - İlkçağ Tarihi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Kendi kendini yetiştiren, birçok dili anadili gibi kullanan Heinrich Schliemann, ticaret aracılığıyla kısa zamanda büyük bir servetin sahibi olmuştu. Servetini bir düşün gerçekleşmesi uğruna harcayacaktı: Homeros''un dünyasını diriltmek. Ithake, Troia ve Mykenai''de kazılar yaptı; Priamos hazinesini, Agamemnon''un maskını buldu. Öte yandan bu sıradışı arkeolog, kimi çevreler tarafından bir yarı-deli olarak anılıyor, kazılarda uyguladığı yöntemler eleştiriliyordu. Onlara göre, Schliemann Homeros''un Troia''sını boşuna arıyordu. Herve Duchene, öyle ya da böyle bulgularıyla modern arkeolojinin temellerini atan bu adamı ve onun Troia''sını farklı görüşlere yer vererek ele alıyor. Bir efsanenin doğuşuna ve gizemli Troia üzerine gün geçtikçe azalacağına artan arkeolojik sorulara yeni bir ışık tutuyor. (Arka Kapak)

13.0x18.0

Ciltsiz

Kuşe

Çevirmen : Ali Berktay

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963