scorecardresearch.com Son Truvalılar ve Tüm Antik - İlkçağ Tarihi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Son Truvalılar

Son Truvalılar

Yazar : Sinan Meydan

Sayfa Sayısı : 384

Yayınevi : TRUVA YAYINLARI

Tür : Antik - İlkçağ Tarihi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Bir aşk Truva''yı yıkıma nasıl götürdü? - Truva Savaşı''nı anlatan Homeros''un Sümerlerle ve Türklerle olan şaşırtıcı ilişkisi neydi? -Truva''nın kökleri hangi kayıp uygarlıklara dayanıyordu? Atlantis''e mi Mu''ya mı? -Atlantis, Girit ve Truva''yı Orta Asya''ya bağlayan neydi? -Truva Savaşı tarihin ilk medeniyetler çatışması mıydı? - Truva Savaşı''yla Çanakkale Savaşı arasındaki düşündürücü benzerlikler nelerdi? - Batı neden Truva''ya sahip çıktı? - Hitler hangi Truva bulgusuna sahip çıktı? Nazi liderin gizli amacı neydi? - Truva''dan İtalya''ya göç ettikleri düşünülen Etrüskler Türk müydü? - Atatürk ve Fatih Truva''nın intikamını nasıl aldı? - TRUVALILAR TÜRK MÜYDÜ? Ve daha pek çok sorunun yanıtını Son Truvalılar''da bulacaksınız? Atatürk, Büyük Taarruz''dan sonra 1922 yılında, kan ve barut kokuları arasında, yanındaki bir subayın da duyabileceği biçimde “Truva''nın intikamını aldım” demişti. Fatih Sultan Mehmet de İstanbul''un fethinden sonra Truva''ya giderek Truvalı kahramanların anısına kurban kesmişti. O gün genç padişahın dudakları arasından şu sözler dökülmüştü: “Truvalıların öcünü aldım.” “Son Truvalılar”ın çıkış noktası, iki büyük devlet adamının Truva hakkında söyledikleri iddia edilen bu sözlerdir. “Son Truvalılar” tarihin derinliklerinde Truvalılarla Türkler arasındaki ilişkinin izlerini sürmektedir. “Son Truvalılar”da bugüne kadar duymadığınız “öteki tarih”le karşılaşacak ve çok şaşıracaksınız. “Son Truvalılar”da: - Homeros''un “İlyada ve Odessa” destanlarının kaynakları Doğu''da aranmakta, - Kayıp uygarlıklarla Truva arasındaki bilinmeyen ilişkiler açıklanmakta, - Truva Savaşı''nın tarihin ilk medeniyetler çatışması olduğu ileri sürülmekte, - Truva Savaşı ile Çanakkale Savaşı arasındaki düşündürücü benzerlikler ortaya konmakta - Batı''nın bir zamanlar neden Truva''ya sahip çıktığı açıklanmakta, - Truvalılarla akraba olduklarına inanılan Roma''nın kurucusu Etrüsklerin Türk kökenli olduklarını ileri sürülmekte ve “TRUVALILAR TÜRK MÜYDÜ?” sorusuna son bulgular ışığında yanıt verilmektedir. Köklü uygarlığımızın derinliğini ortaya koyan “SON TRUVALILAR” tarihe bakışınızı değiştirecek özgün ve bilimsel bir çalışmadır…
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963