scorecardresearch.com Roma Tarihi Şehrin Kuruluşundan İtibaren Cilt: 5-6-7 (Ciltli) ve Tüm Antik - İlkçağ Tarihi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Roma Tarihi Şehrin Kuruluşundan İtibaren Cilt: 5-6-7 (Ciltli)

Roma Tarihi Şehrin Kuruluşundan İtibaren Cilt: 5-6-7 (Ciltli)

Yazar : Titus Livius

Sayfa Sayısı : 271

Yayınevi : ARKEOLOJİ VE SANAT YAYINLARI

Tür : Antik - İlkçağ Tarihi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

V.Kitap: Veii''nin kuşatmasında askerler için kışlaklar kurulur. Bu durum pleb tribunus''larını öfkelendirir. Alba Nehri''nin suları taşarak bir sel olayı olmasına ramak kalır. Veii on senelik kuşatmadan sonra alınır. luno''nun tasviri Roma''ya taşınır. Roma''ya hücum eden Senon''lar Romalıları Alliae''da mağlup ederek Roma''yı zaptederler ve Capitolium''a sığınanlardan başka herkesi katlederler. VI.Kitap: Volks''lar, Aequus''lar ve Praenestinus''lara karşı girişilen başarılı harbleri kapsar. Roma''ya dört kavim ilave edilir. Pleb tribunus''ları Gaius Licinius ve Lucius Sextius daha önce patrici''lerden seçilen konsüllerin pleb''lerden seçilmesini öngören bir kanun önerirler. Patrici''lerin şiddetli muhalefetine karşın yasa yürürlüğe girer. VII.Kitap: Devlet memurluklarına praetor''luk ve aedilis curulis olmak üzere iki yeni memuriyet ilave edilir. Bir salgın hastalık çıkar. İlk kez sahneler oyunlar sergilenir. Bütün değerli ve kutsal şeyler Roma''da açılan büyük derinlikteki yarığa atılır. Curtius silahlarını kuşanmış vaziyette atını mahmuzlayarak derin yarığın içine atlar ve yarık kapanır. Roma''ya iki kavim katılır. Kartacalılarla dostluk bağları kurulur. (Arka Kapak)

15.0x21.0

Ciltli

3. Hamur

Çevirmen : Sabahat Şenbark

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963