scorecardresearch.com Bereket Kültü Ve Mabet Fahişeliği ve Tüm Antik - İlkçağ Tarihi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Bereket Kültü Ve Mabet Fahişeliği

Bereket Kültü Ve Mabet Fahişeliği

Yazar : null

Yayınevi : Kaynak Yayınları

Tür : Antik - İlkçağ Tarihi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Muazzez İlmiye Çığ, bu kitapta, Sumer''işn Aşk ve Bereket Tanrıçası İnanma, bereket kültü ve mabet fahişeliğinin Teratta''ki izlerini sürüyor.
 • İnanna''nın kutsal evlenme öyküsü, bereket kültü eğlenceleri ve Sumer şiirleriyle Tekratta''ki "Neşideler Neşidesi" adlı şiir arasındaki benzerlikler...
 • Sumer efsaneleriyle Musevi efsaneleri arasındaki ortak noktalar.
 • Yeryüzünün ilk fahişeleri
 • Tanrıça İnanna''yı "Göğün Fahişesi" diye adlandıran belgeler.
 • Kendilerini, tanrı namına bu işe gönüllü olarak adayan kadınlar; kutsal fahişeler...
 • İnanna''nın mabetlerinde rahibelerin bir görevi de kutsal fahişelik...
 • Tevrat''taki iki türlü fahişelik
 • Bir kurum ve meslek olarak görülen mabet fahişeliği...
 • Tevrat ayetlerinde ve Tanrıça İnanna''ya yazılan ilahilerde görülen "Kutsal Erkekler"... (Arka Kapak)

  14.0x20.0

  Ciltsiz

  2. Hamur

  Çevirmen : -
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963