scorecardresearch.com Tm - Türk Markaları Ansiklopedisi ve Tüm Ansiklopediler Kitapları Radikal Kitap'ta!
Tm - Türk Markaları Ansiklopedisi

Tm - Türk Markaları Ansiklopedisi

Yayınevi : REKLAMCILIK VAKFI

Tür : Ansiklopediler

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


TM-2, Türkiye’de doğmuş, reklamı - pazarlama iletişimi araçlarını sürekli ve tutarlı kullanarak güçlenmiş, 70 kadar başarılı marka öyküsünü derlemeyi hedefleyen, 4 ciltten oluşacak ansiklopedinin ikinci cildidir.

“Öncü markalar; ekonominin lokomotifleridir” vizyonuyla ortaya çıkan TM//Türk Markaları ansiklopedisinin amacı, etkili marka yönetimine ilişkin başarı öykülerini, reklamveren – reklam ajansı verimli iş ortaklığını kayda geçirmek ve yol gösterici, eğitsel bir bellek oluşturmaktır…

Ocak 2007’de yayımlanan ilk ciltte yer alan markalar kronolojik sıra ile; Komili, Hacı Şakir, Tariş, Türkiye İş Bankası, DYO, Türk Hava Yolları, Vakko, Petrol Ofisi, Yapı Kredi, Garanti, Akbank, Hürriyet, Milliyet’tir.

Aralık 2008’de yayımlanan ikinci ciltte yer alan markalar kronolojik sıra ile; Ülker, Altınyıldız, Demirdöküm, Arçelik, Arko, Çanakkale Seramik & Kalebodur, İstikbal, YKM, Vitra, Aygaz, Eti, Mudo’dur.

Marka danışmanı ve akademisyen Prof. Dr. Nükhet Vardar tarafından kaleme alınan TM ansiklopedisi ekonomi, sektörler, markalar ve akademisyenler için yarar üretme anlayışıyla tamamlandı.

TM//Türk Markaları ansiklopedisi pazarlama iletişiminin nitel ve nicel gelişimi için çalışan, ekonomik gelişmeler ve sektörel ihtiyaçlar doğrultusunda projeler üreten Reklamcılık Vakfı tarafından yayımlanmıştır

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963