scorecardresearch.com BİLGİ ÇAĞI ANSİKLOPEDİSİ CD-ROM SET (7 CD) ve Tüm Ansiklopediler Kitapları Radikal Kitap'ta!
BİLGİ ÇAĞI ANSİKLOPEDİSİ CD-ROM SET (7 CD)

BİLGİ ÇAĞI ANSİKLOPEDİSİ CD-ROM SET (7 CD)

Yazar : Kolektif

Yayınevi : PUSULA YAYINCILIK

Tür : Ansiklopediler

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • UZAY UZAYIN DERİNLİKLERİNE YOLCULUK
 • İnsanlık uygarlığa geçtiğinden beri göklerle meşgul oldu. Bugün "büyük" dediğimiz uygarlıkların hepsi uzaya dair keşifleri olan uygarlıklardır. Modern çağlarda uzay teknolojisindeki gelişmeler, uzay hakkında bilgi edinmek isteyenlere geniş bir ilgi alanı açıyor.
 • Bilgi Çağı Ansiklopedisi, uzayla ilgili bilgileri uzay çağının teknolojisiyle anlatıyor. Zengin görsel malzeme ve metinleriyle bir tek CD-ROM, klasik kitap mantığının dışında bir öğrenim alternatifi sunuyor. Farenizin tuşuna tıklayın: Güneş Sisteminin gezegenlerinden birinden başlayın. İstediğiniz gezegenden.
 • Kitaplardaki gibi yazarın istediği bir sırayı takip etmek zorunda değilsiniz.
 • Bilgi Çağı Ansiklopedisinin Uzay CD-ROMuyla, bütünleme sınavı için ders çalışır gibi değil, belgesel film seyreder gibi zevkli bir eğitim yolunu seçerseniz, daha
 • ilk anda kafanızda uzay hakkında temel bilgiler oluşmaya başlayacaktır. Bu CD-ROM’la Mars yüzeyi üzerinde sanal bir yolculuk yapacak, Satürn’ün halkaları arasından geçeceksiniz: Zevkli, merak uyandırıcı ve konu başlıklarıyla bile bir bilgi edinme yöntemini hazırca veren çağdaş bir eğitim ortamı.
 • Bilimsel verilere göre hazırlanmış Jüpiter’in atmosferi simülasyonu...
 • DÜNYA ÜLKELERİ BİLGİSAYARINIZIN BAŞINDA DÜNYAYI GEZİN!
 • Bilgi Çağı Ansiklopedisinin Dünya Ülkeleri başlıklı 2. CD-ROMu, büyük bir ülkeler atlasını ansiklopedik bilgilerle bir araya getiriyor. Ne bir atlasta ne de bir ansiklopedide istenen bilgiye bulaşmak bu denli kolay olabilir... Dünya Ülkeleri CD-ROMunda merak ettiğiniz ülkenin bilgilerine ulaşmak için ekran üzerindeki yirmi dokuz harften birini tıklayın. Şimdi o harfle başlayan ülke isimleri karşınızda! Artık aradığınız ülkenin ismini seçmeniz yeterli. Toplam iki tıklama. Ama merak yeni meraklar doğurur.
 • Bir ülke hakkında bilgi ararken bir başkasını merak edersiniz. Geçerken bir de o ülkeyle ilgili bilgilere göz atmadan edemezsiniz. Nasıl olsa istediğiniz bilgi tek bir fare tıklaması uzaklığında.
 • Öyleyse tek bir şey öğrenmek için ansiklopediye bakıp ama okudukça merakı artan okurlar da Dünya Ülkeleri CD-ROMunda bu hazzı yaşayacaklardır.
 • 20. YÜZYIL YİRMİNCİ YÜZYILIN EKSİKSİZ VE CANLI BİR DÖKÜMÜ
 • Bilgi Çağı Ansiklopedisinin 20. Yüzyıl CD-ROM’u, geçtiğimiz yüzyılın her yılının dünyada ve Türkiyedeki önemli olayları içeren bir albüm niteliğinde. Başlat komutunu seçtikten sonra istenen yıla gitmek için iki düğmeyi tıklamak yeterli: Sözgelimi önce 1910lar düğmesi, sonra 1917 düğmesi, karışınızda Leninin resmi. Zengin bir görsel derleme ve küçük bir ekrandan hareketli görüntülerin yanında ilgili yılın önemli olaylarını anlatan bir metinle 20. Yüzyıl CD-ROMu bilgisayar ekranına zevkli bir eğitim ortamı getiriyor. 17 Eylül 1967’de Kayseri-Sivas maçında çıkan olaylar, Çanakkale savaşı, 17 Ağustos 1999 Marmara depremi, 1954de İsviçre’de düzenlenen ve Türkiyenin de katıldığı dünya futbol şampiyonasını kimin kazandığı, 27 Ocak 1945te Sovyet ordularının Auschwitz toplama kampına girişi gibi tamamen farklı konuları bir araya getiren derli toplu, çok özgün bir kaynak. 20. Yüzyıl CD-ROMu 1924ten sonra her yıl için fiyat artışı, dolar kuru, GSMH büyüme hızı ve kilogram olarak ekmek fiyatını da veriyor. Eski zamanlar ile bugün arasında sık sık karşılaştırma yapanlar için de önemli bir yardımcı kaynak. Bu CD-ROM, içerdiği 100’ü aşkın film ile, yakın tarihin tanıklığını da yapıyor! Her ülkenin istitastiki bilgileri, toplumsal yaşayışı, bilinen-bilinmeyen özellikleri... Dünya Ülkeleri bu açıdan temel bir başvuru kaynağı niteliğinde. Bilgisayarınızın başında bütün dünyayı gezin, dolaşın!
 • BİLGİSAYAR BİLGİSAYAR DÜNYASININ PERDE ARKASI...
 • Bilgi Çağı Ansiklopedisinin Bilgisayar ve İnternet adlı 4üncü CD-ROMu bilgisayarı ve interneti bilgisayarda öğretiyor. Modern zamanlarda belki bilgisayar kadar hemen her yerde, her yaşta, hemen her işyerinde günlük kullanıma giren bir araç yoktur. Ancak bilgisayarları kullanmak, tam otomatik çamaşır makinesi kullanmak kadar basit değil. Biraz öğrenme zahmet gerektiriyor. Bilgisayar ve İnternet CD-ROMu bu alandaki belki en etkili öğrenme yollarındaN biri. Bilgisayarı ve interneti bilgisayar ortamında öğretiyor. Bilgisayarların insanların hesap işlerini kolaylaştıran araçlar olarak değil de, düpedüz iletişim araçları olarak kullanılması bundan yarım yüzyıl önceki bir hayaldi. 1960lı yıllarda bu yönde adımlar atılmıştı. Ancak internet ya da elektronik posta gibi günümüzün vazgeçilmez iletişim ortamlarının evlere girecek kadar yaygınlaşması olsa olsa son on yılın yeniliğidir. İnternetin önümüzdeki yıllarda alışverişten tutun da televizyon izlemeye kadar pek çok günlük alışkanlığımızı etkileyeceği de açık. Şimdiden hazırlıklı olup Bilgisayar ve İnternet CD-ROMunu etkili bir eğitim kaynağı olarak el altında bulundurmak gerek.
 • Cd’de sadece bilgisayar ve İnternete ilişkin temel kavramlar ve bilgiler bulunmuyor; bilgisayar teknolojisinin gelişimi ve tarihi de görsel bir tarihle sunuluyor...
 • SAĞLIK İNSAN VÜCUDU VE SAĞLIĞIMIZ
 • Bilgi Çağı Ansiklopedisinin Sağlık CD-ROMu zengin görsel malzemesi ve metinleriyle dört bölümden oluşuyor: Vücudumuz, hastalıklar, çocuklar, yetişkinler. Vücudumuz bölümünde anatomik bilgiler verilirken yer yer hareketli görüntülerle organların işleyişi tanıtılıyor. Bir menü seçeneğine gidip diğer başlıklara geçiliyor.
 • Hastalıklar bölümünde bu konudaki temel bilgiler veriliyor. Çocuklar bölümünde sık rastlanan çocuk hastalıkları ve rahatsızlıkları anlatılıyor. Yetişkinler bölümünde de yetişikinlerde görülen hastalık ve rahatsızlıklar var.
 • Sağlık CD-ROMu bilgisayar teknolojisinin getirdiği görsel imkanlar sayesinde bu alanda çok iyi bir eğitimaracı sunuyor.
 • YERYÜZÜ İÇİNDE YAŞADIĞIMIZ ŞU MAVİ GEZEGEN...
 • Bilgi Çağı Ansiklopedisinin Yeryüzü CD-ROM’u, parlak simülasyonlarla ve altı başlıkta yeryüzünü anlatıyor: Uydulardan çekilmiş fotoğraflarla "Kuşbakışı" dünya, Atmosfer, Yerkabuğu, Depremler, Ekoloji, Kirlenme. Yeryüzü CD-ROM’u bu ana başlıklar altında hareketli görüntüler ve zengin metinler içeren altbaşlıklarla yeryüzü hakkında bilgiler veriyor. Hem bir eğitim aracı hem de bir başvuru kaynağı tek bir CD-ROM’da. Anadoluda belirlenen ilk depremle bugüne kadar meydana gelen depremlerin istatistiklerinin yanı sıra, çevre bilgilerini, atmosferik olaylara ilişkin bilgileri de bulabileceğiniz bir kaynak. CD-ROM’un ilk açılış ekranında uydudan çekilmiş fotoğraflarıyla bir yeryüzü albümü yer alıyor. Fotoğraflar özellikle Anadolu’yu gösterenler arasından seçilmiş. Yaşadığınız yerlere uydudan bakma fırsatı elinizde
 • CANLILAR HAYVANLAR VE BİTKİLER
 • Bilgi Çağı Ansiklopedisinin Canlılar CD-ROM’u, yeryüzündeki canlı hayatı tanıtan bir kaynak. Çok zengin görsel malzeme ve metinlerin eşlik ettiği dört ana bölümden oluşuyor: Ekosistem, Bitkiler, Hayvanlar, İnsanlar. Canlılar CD-ROMu canlı yaşamını bir çevre sistemi içinde anlatırken, insanla ilgili bölümde de simülasyonlarla insanın evrimini anlatıyor. Doğanın insan eliyle tahrip edildiği bir dönemde ekosistemi ve canlıların yaşamını öğrenmek eğitsel amaçların da ötesinde, bugün bu konuda bilinçli olmayı da gerektiriyor. Canlılar CD-ROMunda verilen temel bilgiler, multimedya ortamının sağladığı avantajlarla bu konuda daha ileri bir merakı uyandıracak nitelikte.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963