scorecardresearch.com Yolların İzinde ve Tüm Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname Kitapları Radikal Kitap'ta!
Yolların İzinde

Yolların İzinde

Yazar : Hasan Kantarcı

Sayfa Sayısı : 144

Yayınevi : HEYAMOLA YAYINLARI

Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Hasan Kantarcı “Yolların İzinde” yenidünyalar keşfeden bir doğa tutkunu. Kentin biçimlediği insan ilişkilerinin giderek yapaylaşması onu doğaya sığınmaya iten önemli etmenlerden biri. İnsanı irdelerken bütün gezginler gibi o da tarihe not düşüyor çevrenin insanla insanın sunduğu güzellikle tarihin değerli kıldığı yapıyla anlam taşıdığını vurguluyor. Yaptığı gezilerde rastladığı her insana doğanın her nesnesine sorular yöneltiyor. Gezdiği coğrafyayı bu sorular ve onlara aldığı yanıtların ışığında daha da büyülü kılmaya çalışıyor.
Hasan Kantarcı “Yolların İzinde” adlı yapıtıyla Karadeniz insanının doğayla iç içe olan yaşamına denizle dağ arasında sıkışan ruhsal yapısına ayna tutuyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Sinemanın Güney'i'

  Yazar : Güney Özkılınç

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Bu kitapta konunun uzmanlarının yanı sıra Yılmaz Güney ve sinemayı çeşitli yönleriyle yüreğinde yaşatan insanlarla karşılaşacaksınız.
  Devamı...
 • 'Tehlikeli Bir Muhabirin Anıları'

  Yazar : Ali Ekber Ertürk

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Tehlikeli Bir Muhabirin Anıları - Ali Ekber Ertürk Hatıralarımı yazmamın nedeni, AKP iktidarının basına karşı antipatik...
  Devamı...
 • 'Habudiyar'

  Yazar : Levent Kırca

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Habudiyar - Levent Kırca “Mizah bir silahtır. Dikkatlice kullanmak gerekir. “Gezi Parkı Haziran Olayları”nda, gençlerin...
  Devamı...
 • 'Son Pencere Zürafa'

  Yazar : Péter ZİLAHY

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Son Pencere Zürafa - Péter ZİLAHY Arka kapaktan: “Her an dağıtabilirler bizi, yine de gözlerine bakıyorum. Taş kesilmiş...
  Devamı...
 • 'İçeride Kaç Kişi Var'

  Yazar : Çiğdem B. Aka

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  İçeride Kaç Kişi Var - Çiğdem B. Aka Yolculuk düşüncesiyle heyecanlandım. İçimi bir mutluluk kapladı. Gitmenin mutlaka...
  Devamı...
 • 'Dalgaların Sesi'

  Yazar : Yukio Mişima

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Bu bir roman değil, insan ilişkileri denen hazineleri bize bağışlayan yüce bir yapıt.
  Devamı...
 • 'Abim Deniz'

  Yazar : Can Dündar

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  AbimBugüne kadar özenle saklanan fotoğraflar, mektuplar ve belgeler, Can Dündar’ın deneyimli gazeteciliği ve Deniz’in yıllarca sessiz kalan kardeşi Hamdi Gezmiş’in tanıklığıyla birlikte ilk defa bu kitapta gün yüzüne çıkıyor.
  Devamı...
 • 'Aytekin Kotil (1934-1992)'

  Yazar : Hakkı Uyar

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Aytekin Kotil (1934-1992) - Hakkı Uyar Sosyal Demokrat Belediyecilik’e damgasını vuran ve politikaya bir ömür adayan...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963